Великдень у Львові: заходи, які можна відвідати під час свят

Великдень у Львові: заходи, які можна відвідати під час свят

Оля Вишня,  11 квітня 2012

У Львові на Великдень по-особливому атмосферно та затишно. Щороку під час Великодніх свят тут відбуваються численні культурні акції та народні забави. Традиційно, в день Пасхи львів'яни відвідують Шевченківський гай, де водять гаївки, грають у народні ігри, тут відбувається чи не найбільше святкових заходів, але культурні події відбуваються і в інших місцях. Куди саме піти і що варто побачити на Великдень у Львові – пропонуємо у нашому переліку заходів.

II Фестиваль писанок, 15 березня-22 квітня

У рамках фестивалю, 13 квітня, у п'ятницю перед Великоднем на вул. Галицькій відбудеться майстер-клас з розфарбовування писанок.

Організатори планують розфарбувати понад тисячу писанок, які розвішають на деревах довкола пам'ятника королю Данилові, де вони будуть висіти впродовж усіх Великодніх свят.

Розфарбовувати писанки будуть члени громадських організацій, в тому числі діти, які беруть участь у марафоні «Добра Справа - кожен може зробити!».

Також цього дня на вулиці Галицькій студенти Львівської академії мистецтв розмалюють гігантську писанку вагою 58 кілограмів і заввишки 3,7 м.

Для цієї писанки обрали автентичний орнамент «Повна рожа», поширений у Сокальському районі Львівської області. У Львові ця писанка перебуватиме до 16 квітня.

Фестини «Велика гаївка», 15-17 квітня, Шевченківський гай (Музеї народної архітектури та побуту)

З самого ранку на Великдень у Шевченківському гаю розпочинаються народні забави, гаївки. Участь у традиційних великодніх гуляннях беруть як діти, так і дорослі.

Серед найпопулярніших конкурсів – «Кривий танець» (постійно–діючий гаївковий танець, який тягнеться по алеї від входу і до церкви в центрі музею); конкурс «Писанка для милого», Майстерня автентичного танцю, атракціон «Гойдалка».

Основна частина Фестин «Велика гаївка» пройде на головній сцені. У програмі: гаївки, веснянки, конкурси, забави, аукціон писанки, виступи фольклорних хореографічних колективів, естрадних виконавців.

Великодній ярмарок

У самому центрі Львова, вздовж проспекту Свободи діє Великодній ярмарок. Протягом свят відвідувачів розважатимуть виступи молодіжних гуртів, танцювальних колективів, показуватимуть фільми.

Мешканці та гості міста зможуть тут придбати різні товари – сувеніри ручної роботи, пасхальну атрибутику, мед та вироби з воску, речі побутово-декоративного промислу, а також різноманітні смаколики.

Великодні набутки з Етноклубом

Етноклуб в період Великодніх свят запрошує своїх шанувальників на гаївки в Шевченківський гай та в «Дзиґу».

15 квітня. Великдень

«Покутська гражда», Шевченківський Гай:

15:00 – 16:30 – дитячі гаївки з Уляною Горбачевською

16:30 – 18:30 – забава з Етноклубом набутків: музичні набування з учасниками гуртів «Бурдон», «Люди Добрі», «Йорий Клоц», «Гич Оркестр», «Cherry Band», кобзар Ярослав Крисько та братчики Львівського кобзарсько-лірницького цеху та ін.

Арт-кафе "Квартира 35" (вул. Вірменська, 35 "Дзиґа", 2-ий поверх):

20.00 – Великодня забава за участі гуртів Етноклубу

17 квітня, Великодній вівторок

Арт-кафе "Квартира 35" (вул. Вірменська, 35 "Дзиґа", 2-ий поверх):

20:00 – гуцульська капела «БАЙ» (Верховина - Львів)

Фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» - 21 квітня, Шевченківський гай

Цього року цей фестиваль відбудеться вчетверте. Організатори пропонують відвідати безкоштовні майстер-класи, під час яких дорослі та діти зможуть спробувати ліпку з глини чи розпис по тканині, фіто-дизайн чи ткацтво.

У рамках свята відбудеться концерт, ярмарок та лотерея. Незмінним організатором цього фестивалю є Молодіжна комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ, спільно з Центром творчості для дітей та юнацтва Галичини «Погулянка».

14.00 - Свято розпочнеться молебнем, який очолить Владика Венедикт

14.30 -17.30 – Гаївки, ярмарок молодіжних християнських спільнот, лотерея, майстер-класи народних ремесел, Виступи дитячих колективів.

18.00 – 22.00 – Концерт за участю Тараса Чубая, Софії Федини, гуртів «Родинна капела», «Крик душі» та «Кана».

Бажаємо радісних і щасливих свят, веселої гаївки і позитивного настрою!

джерело: voskresinnyarazom.orgeaster.lviv.uadzyga.comcultureandtourism.lviv.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.