Понеділок, 3 серпня 2015, 11:58

Юрій Протасов фінішував на подіумі фінського етапу WRC

Екіпаж Юрія Протасова та Павла Черепіна програв лише двом пілотам заводської команди Skoda Motorsport.

Юрій Протасов в п'ятницю, 31 липня, після першої СД дня був 9-м у класі, але закінчив день четвертим у WRC-2.

В суботу, після 14 СД, українці були п'ятими, а після ще 4-х спеціділянок повенули собі четверте місце.

В останній день Протасов відставав від лідера класу Esapekka Lappi (заводська Skoda Fabia R5) майже на 5 хвилин.

Другим був Pontus Tidemand (також на Fabia R5). Третім йшов француз Stéphane Lefebvre, але його виключили зі змагання в останній день через заборонену прошивку блоку управління двигуном, відтак Протасов з Черепіним піднялися на третє місце.

В абсолютному заліку Юрій Протасов фінішував на 13-й позиції. Лідер класу WRC-2 Esapekka Lappi показав 8-й час у генеральній класифікації.

В абсолюті ж переміг фінський пілот VW Motorsport Jarri-Matti Latvala, який обігнав напарника по команді по VW Sebastien Ogier на 13,7 секунд. Крім цього, фін побив рекорд середньої швидкості на ралі Фінляднії. Тепер найвища середня швидкість, досягнена на цьому етапі, становить 125,4 км/год.

Інший український екіпаж, який стартував у фінляндії, злетів з траси у суботу та пошкодив каркас безпеки, тому їх не допустили на наступні спецділянки.

Відео: rally.in.ua

Першим, хто злетів на Neste Oil Rally Finland 2015, став росіянин Олексій Люк'янюк ще на тестових заїздах перед ралі.

Ранішей цей пілот виступав зі штурманом Євгеном Червоненком.

На шейкдауні злетів бельгієць Thierry Neuville.

rej00WaJ5Ko

Також злетів з траси екс-пілот F1 Robert Kubica.

Загалом 10 екіпажів не фінішували через аварії на цьому етапі Чемпіонаті світу з ралі.

Наступний етап відбудеться 20-23 серпня у Німеччині. Цей етап пройде по асфальтному покритті.