Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

unian.ua

Нацбанк знизить облікову ставку до 27%

Четвер, 27 серпня 2015, 17:21

Національний банк України знижує облікову ставку з 28 серпня 2015 року з 30% до 27%.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Протягом останніх шести місяців, як повідомляє Нацбанк, відбулася стабілізація валютного ринку та сповільнилася інфляція. Відтак, поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи.

Наразі, як йдеться у повідомленні, Нацбанк очікує на збереження дезінфляційного тренду завдяки утриманню відносної стабільності на валютному ринку, завершенню основної хвилі підвищення житлово-комунальних тарифів і достатньо повільному відновленню споживчого попиту.

Додатковим фактором будуть високі показники врожаю зернових, овочів і фруктів, що сприятиме стриманій динаміці цін на продовольчі товари.

Також, враховуючи зменшення інфляційних ризиків, Нацбанк вважає можливим розпочати пом’якшення грошово-кредитної політики, проте, незважаючи на зниження облікової ставки, грошово-кредитна політика залишатиметься відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, що наразі спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.