Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

rbc.ua

П'ятниця, 4 вересня 2015, 12:49711

Нацбанк продовжив валютні обмеження до грудня

Нацбанк продовжив валютні обмеження ще на 3 місяці, проте збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15 тис до 20 тис грн на добу.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Національний банк України продовжив адміністративні обмеження на валютному ринку до 4 грудня 2015 року, та одночасно з цим послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених в першій половині цього року для стабілізації валютного ринку.

Відтак Нацбанк збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті з 15 тис до 20 тис грн на добу, а також дозволив при купівлі клієнтами банків іноземної валюти не враховувати залишки коштів на їх рахунках у валюті 3 групи класифікатора іноземних валют та банківських металів.

Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту.

"Дозволено уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань має не перевищувати 0,5 млн. дол. за одним контрактом.

Уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не розповсюджуватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін", – йдеться у повідомленні.

Також для полегшення роботи імпортерів Нацбанк скасував вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з ДФС, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній.

"Знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме – коли така заміна пов’язана з ліквідацією", – йдеться у повідомленні.

Водночас Нацбанк вводить заборону на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 01 січня 2014 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: