Новини

Політика

Європарламент

Європарламент

tsn.uа

ЄС зміцнить кордони через біженців

Четвер, 24 вересня 2015, 09:41

Євросоюз планує зміцнити зовнішні європейські кордони та збільшити фінансову допомогу Туреччині, Лівану і Йорданії.

Про це повідомляє Еuronews.

Міграційна криза в Європі стала предметом обговорення лідерів країн ЄС на екстреному саміті у Брюсселі.

Вони остаточно затверджять план розміщення 120 тисяч біженців. Ткож Брюссель заявив, що плани не будуть переглядатися, і повідомив, що буде значно збільшено фінансову допомогу країнам, які опинилися на передньому рубежі кризи, зокрема, Туреччині, Лівану і Йорданії.

У центрі порядку денного також – зміцнення зовнішніх європейських кордонів.

"Якщо греки не в змозі захистити свої власні кордони, ми повинні ввічливо попросити, бо Греція є суверенною країною, щоб інші країни ЄС захищали грецький кордон", – заявив прем‘єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Голова Європейської Ради Дональд Туск сказав, що до Європи уже прибули півмільйона мігрантів, і на цьому безпрецедентна хвиля, очевидно, не зупиниться, що ускладнює вироблення спільної позиції в питаннях міграції.

"Найбільш актуальне питання, яке постало сьогодні, – як повернути контроль над нашими зовнішніми кордонами. Інакше немає жодного сенсу навіть говорити про спільну міграційну політику", – заявив Дональд Туск.

Натомість президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер дав зрозуміти, що відмова від виконання міграційного плану загрожує санкціями та скороченням європейської допомоги тим, хто не хоче приймати біженців.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.