Новини

Політика

Євросоюз

Євросоюз

dt.uа

Туреччина отримає мільярди євро на біженців

Понеділок, 30 листопада 2015, 09:33

Євросоюз виділить Туреччині 3 мільярди євро для стримання потоку мігрантів до Європи. 

Про це повідомляє Еuronews.

Вихідними на саміті ЄС-Туреччина у Брюсселі Анкарі пообіцяли поновити процес вступу до Євросоюзу та скасувати з жовтня наступного року візи до країн Шенгену для турецьких громадян – якщо Туреччина виконає низку вимог.

"Сьогодні ми поновили наш процес приєднання до ЄС, ми домовилися про комплексну стратегію боротьби з нестабільністю в сусідніх з Євросоюзом країнах і про тісну співпрацю у вирішенні кризи біженців", – заявив прем‘єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

Обидві сторони погодилися, що у червні наступного року набере чинності угода про реадмісію, де Туреччина зобов‘язується приймати назад людей, що нелегально в‘їхали до ЄС з її території. Разом із зміцненням кордонів це – одна з умов скасування віз до Шенгену для турецьких громадян.

Наразі між ЄС та Туреччиною залишаються розбіжності в питаннях прав людини, свободи слова. Однак і Анкара, і Євросоюз погоджуються: кризу з мігрантами можна вирішити лише спільними зусиллями.

"Є необхідність перевіряти людей, які проїжджають через територію Туреччини. Ми знаємо, що такі наміри мають іноземні бойовики, які використовують цей маршрут. Також цим шляхом можуть проходити терористи, серед іншого це засвідчили напади в Парижі. Тож нам дуже важливо розвивати співпрацю між Європою і Туреччиною", – наголосив президент Франції Франсуа Олланд.

Нагадаємо, 13 листопада, приблизно о 21:30 год, у столиці Франції Парижі сталося практично одночасно шість терактів, внаслідок яких загинули понад 150 осіб, близько 200 отримали поранення, 80 з яких знаходяться в тяжкому стані.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.