Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Місце незаконного добування пісково-гравійної суміші на р. Стрий біля с. Новий Кропивник

Середа, 16 грудня 2015, 11:42

Дрон зняв незаконний вивіз каміння в селищі Підбуж

Місце незаконного добування пісково-гравійної суміші на р. Стрий біля с. Новий Кропивник

Село міського типу Підбуж входить до списку населених пунктів, де зсув берегу ріки є загрозою для мешканців. 

Про це повідомив учасник проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" та журналіст Семашко Юрій у виступі під час круглого столу, що відбувся 14 грудня у Львові і був присвячений презентації матеріалів проекту.

У п'яти районах Львівщини є населені пункти, де зсуваються береги річок. В зоні ризику є близько двадцяти населених пунктів, серед яких Дрогобич і Стебник.

Таку інформацію Варіантам надали у відповіді на інформаційний запит до Львівської облдержадміністрації.

Так, акивізація зсувного процесу у Львівській області спостерігається в Дрогобицькому районі: міста Стебник і Дрогобич. Зокрема у межах Дрогобича на р. Тисмениці визначено 4 ділянки берегоукріплень, пошкоджених дощовими паводками. Найбільш складними та загрозливим є розмив правого берега річки в районі мікрорайону “Млинки”.

Найгострішою зараз є загроза зсуву берегу річки Бистриця в селі Смільна. Місцева церква Воздвиження Чесного Хреста 1905 року побудована на березі річки Опалина. 

Як розповів Варіантам колишній сільський голова Смільни Володимир Кузан, торік було освоєно близько 250 тисяч гривень на укріплення берегів річок Опалина та Бистриця у цьому селі. Цього року –  143 тисячі гривень.

Однак надалі гострою проблемою в селі є ризик зсуву берегів місцевого кладовища. 

За допомогою дрон-зйомки вдалось зафіксувати сліди коліс вантажівок на місці незаконного видобутку пісково-гравійної суміші на річці Стрий. Це свідчить про велику чутливість дна гірських річок до антропогенних негативних факторів.

1 жовтня також вдалось за допомогою дрон-зйомки зняти незаконний видобуток каміння на річці Бистриця в смт. Підбуж, що в Дрогобицькому районі.


В цьому населеному пункті є складною ситуація з розмивом правого берега річки Сторонявки (притоки Бистриці) на вул. Грушевського, 24. 

Крім того, ризик зсувів є в інших наслених пунктах області:

У Жидачівському районі – села Демівка, Корчівка, Кам'яне.

У Сколівському районі – села Кам'янка, Підгородці, Ямельниця.

У Старосамбірському районі – села Верхній Бужок, Стрілки, Бояновичі, Лопушанка, Хомина, Головецьке, Мігово.

У Турківському районі є ризик зсуву на ділянках схилу перед тунелем залізниці в самій Турці.

Нагадаємо, 14 грудня у Львові відбувся круглий стіл, на якому учасники проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщині" представили громадськості , експертам та владі матеріали, зібрані ними в ході реалізації проекту.

У грудні близько 30 журналістів, блогерів і студентів стали слухачами тренінгу "Як писати лонгрід", що відбувся в рамках проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

У листопаді експерти проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели тренінг для журналістів і студентів про те, як проводити журналістські розслідування.

У липні редакція ІА "Варіанти" в партнерстві з фахівцями Товариства "Зелений хрест", кафедри нових медіа ЛНУ ім. І. Франка й Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочали реалізацію проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

Проект релізується за сприянням Freedom House та Міністерства закордонних справ Норвегії.

Проект "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" покликаний активізувати зусилля місцевої влади, громадськості та журналістів регіону на вирішення екологічних проблем, які є джерелами соціальної напруги і які перешкоджають інтеграції до ЄС.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.