Новини

Соціум

Меморіал львівських орлят

Меморіал львівських орлят

Цвинтар орлят у Львові отримав левів (оновлено)

П'ятниця, 18 грудня 2015, 14:42

На Цвинтар орлят у Львові повернули історичних левів, викрадених радянською владою у минулому столітті.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як зазначили у польському Міністерстві культури та національної спадщини, фігури двох левів, які у 1970-их роках забрала радянська влада, повернули на їх історичне місце.

Зокрема, на відбудованому, посвяченому і урочисто відкритому в 2005 році Цвинтарі львівських орлят бракувало двох скульптур левів. Радянська влада забрала фігури з метою знищення кладовища, яке є одним із найважливіших польських військових некрополів.

«Повернення левів на Цвинтар орлят є важливою подією. Радянська влада прийняла рішення знищити цвинтар, територію розорали бульдозерами і багато могил були зруйновані, а фігури левів вивезені на дороги, що ведуть на Винники та Жовкву. Скульптури доповнили гербом міста, а також серпом і молотом і як елемент декорації вони виконували свою функцію у міському просторі протягом кількадесяти років», – наголосив президент Фонду культурної спадщини, який займався питанням повернення скульптур, Міхал Лящковський.

Скульптури мають 3,5 м та кожна з них важить близько 5 тонн. У місці, де до цього часу стояли леви, будуть встановлені їх копії.

«На Цвинтарі орлят є Пам’ятник слави, який має форму брами. Леви повернулися на те саме місце, де вони знаходилися ще до війни – з обох боків цієї брами», – додав Міхал Лящковський.

Наразі реставрацію скульптур левів польська сторона розпочне навесні 2016 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.