Новини

Політика

Євросоюз

Євросоюз

5.ua

Санкції проти Росії триватимуть до липня

Понеділок, 21 грудня 2015, 17:39

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Російської Федерації на шість місяців.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Сьогодні, 21 грудня, Рада ЄС офіційно ухвалила рішення щодо продовження санкцій проти Росії у зв'язку з українською ситуацією на шість місяців, повідомила у Брюсселі прес-служба Ради.

"21 грудня 2015 року, Рада ЄС продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року", – зазначили у прес-службі Ради Європи.

Зазначимо, 18 грудня питання продовження санкцій погодив Комітет постійних представників країн ЄС. Згідно з документом, санкції були введені у відповідь на дії Росії в східній Україні.

Спочатку санкції були введені на один рік до 31 липня 2015 року, однак 22 червня 2015 року ЄС продовжив термін обмежувальних заходів ще на шість місяців до 31 січня 2016 року. Таке рішення було погоджено на Європейській Раді у березні 2015 року, коли лідери ЄС домовилися пов'язати тривалість санкцій з повною реалізацією Мінських угод, яка була передбачена на 31 грудня 2015 року.

"Проте оскільки Мінські угоди не будуть повністю реалізовані на 31 грудня 2015 року, тривалість санкцій була продовжена, тоді як Рада продовжує оцінку прогресу в реалізації мінських домовленостей", – наголосили у  прес-службі Ради Європи.

Санкції, які були введені спочатку в липні 2014 року, були посилені у вересні минулого року.

"Вони зачіпають деякі обміни з Росією у фінансовій, енергетичній та оборонній галузях і щодо товарів подвійного призначення", – зазначили у Брюсселі.

Нагадаємо, раніше Італія виступила проти автоматичного продовження санкцій щодо Росії, які закінчуються наприкінці січня 2016 року і наполягала на тому, щоб рішенням щодо цього питання передувала дискусія країн-членів ЄС.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.