Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

паспорт

паспорт

public.od.ua

Понеділок, 11 січня 2016, 13:55

Відтепер паспорт оформлятимуть у вигляді ID-картки

Оформлення нового паспорта у вигляді ID-картки розпочнеться 11 січня.

Про це повідомила прес-служба Державної міграційної служби.

Як зазначив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, з 11 січня міграційна служба розпочинає запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки – ID-картки.

За його словами, що на першому етапі, до прийняття Верховною Радою законопроекту № 3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», новий документ оформлюватиметься безкоштовно громадянам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт громадянина України вперше.

«Міграційна служба має більш, ніж 600 підрозділів по всій Україні. Ми розподілили закуплене обладнання рівномірно по всій території, аби громадяни не мали незручностей під час оформлення. На сьогоднішній день близько 800 робочих станцій у 330 підрозділах міграційної служби по всій країні оснащені цим обладнанням», – зауважив Максим Соколюк.

Зазначимо, для проведення процедури заміни старих паспортів на ID-картки необхідно, щоб Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект №3224.

«У підрозділах де такого обладнання не має, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка. Громадянам, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше, також до прийняття законопроекту №3224 будуть видаватися паспорти старого зразка», –наголосив Максим Соколюк.

За його словами, новий паспорт є значно більш захищеним від підроблення та призначений для підтвердження особи та громадянства на території України. Завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.

На чіп буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан.

Разом із запровадженням ID-карток, міграційна служба здійснюватиме наповнення Єдиного державного демографічного реєстру – електронної бази даних, на основі якої буде здійснюватися ідентифікація осіб.

За досвідом європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4-5 років, протягом 2016 року міграційна служба розраховує видати понад 2 млн документів нового зразка.

Наразі обов’язкової заміни паспорта на документ нового зразка не передбачено, відтак не потрібно поспішати із отриманням ID-картки.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.