Новини

Соціум

контрактна служба

контрактна служба

Львівщина лідирує за кількістю контрактних військовослужбовців

Середа, 17 лютого 2016, 12:20

З початку року Львівщина є лідером серед інших регіонів України за кількістю охочих вступити на контактну службу до Збройних сил.

Про це розповів сьогодні на прес-конференції т. в. о. начальника групи з роботи з особовим складом та громадськістю Львівського обласного військового комісаріату Олег Полутренко, як повідомив кореспондент Варіантів.

«Протягом 2015 року за перше місце за кількістю бажаючих вступити на контракту службу до Збройних сил України Львівщина боролась із Житомирською областю. Ці два регіони були максимально активні. Проте вже з початку цього року Львівщина є безперечним лідером», – розказав Олег Полутренко.

З 1 січня 2016 року в дію вступив закон, згідно з яким українським військовослужбовцям збільшили розмір заробітної плати, яка в середньому тепер складає 7-10 тис гривень. Відтак саме з цим військовики пов’язують наплив охочих вступити на контракту службу.

«Зарплата військових-контрактників залежить насамперед від звання та вислуги. Так, рядовий солдат сьогодні отримує сім тисяч гривень, командир відділення – до 8600 гривень», – зауважив старший офіцер відділу комплектування та призову Львівського обласного військового комісаріату Петро Сторожук.

Також серед плюсів у роботі контрактників військові виділяють належні державні гарантії: забезпечення військовослужбовців житлом, можливість навчатися у вишах без відриву від служби, а також нагода вступати до спеціалізованих навчальних закладів для здобуття офіцерських звань.

«Також усім, кого не забезпечили власним житлом чи гуртожитком, держава наприкінці кожного місяця виплачує грошову компенсацію», – підкреслив Петро Сторожук.

Як розповіли армійці, всі охочі, що придатні до служби за станом здоров’я, можуть підписати зі Збройними силами України три види контрактних договорів: звичайний (терміном на 3-5 років для солдат та старшин), короткостроковий (до закінчення АТО), а також контракт для тих, хто вже проходить військову службу чи мобілізований більше шести місяців.

На контрактну службу приймають як громадян України, так й іноземців.

«Зокрема іноземців беруть із тих країн, які не несуть загрози суверенності української держави. Для таких охочих вимоги до вступу на контрактну службу такі ж, як і громадян України, але попередньо вони обов’язково проходять спецперевірку», – зазначив Петро Сторожук.

Більше того, до лав військовослужбовців можуть вступати і жінки віком 18-40 років як із військовими званнями, так і без них, а також медсестри віком від 18 до 50 років.

Найбільш потрібними у Збройних силах є жінки-медики, зв’язківці, планшетисти та кухарі.

Усіх військових, що будуть зараховані на контрактну службу, після бойової підготовки відправлятимуть у зону АТО.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.