Новини

Політика

уряд

уряд

volynnews.com

В Україні затверджено чотири рівні терористичної загрози

Середа, 24 лютого 2016, 10:17

Уряд затвердив рівні терористичної загрози в країні: "сірий", "синій", "жовтий" і "червоний".

Про це йдеться у постанові уряду №92 від 18 лютого 2016 року "Про затвердження положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків".

Відтак, введено чотири рівні терористичної загрози і, залежно від інформації про загрозу вчинення терористичної атаки, в Україні встановлюється "сірий", "синій", "жовтий" і "червоний" рівні терористичних загроз.

Зокрема, "сірий" рівень означає можливу загрозу та  вводиться за наявності умов, що сприяють вчиненню терористичного акту, "синій" – потенційна загроза, вводиться за наявності інформації, що потребує підтвердження, про підготовку до здійснення терористичного акту.

"Жовтий" рівень загрози – ймовірна загроза, встановлюється за наявності підтвердженої інформації про підготовку до вчинення теракту, а "червоний" – реальна загроза – найвищий рівень терористичної загрози.

Зазначимо, рішення про встановлення, зміну, скасування рівня загрози, строк та район її дії приймає керівник Антитерористичного центру після письмового дозволу глави Служби безпеки України, а про прийняте рішення негайно інформують главу держави.

Як йжеться у постанові, рівні терористичної загрози були введені "задля удосконалення форм і методів боротьби з тероризмом. Документ запроваджує класифікацію терористичних загроз за відповідними рівнями та відповідні заходи реагування суб'єктів боротьби з тероризмом".

Постанову було розроблено на виконання рішення РНБО України від 18 лютого 2015 року "Про додаткові заходи щодо зміцнення національної безпеки України".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.