Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

joinfo.ua

Банк "Петрокоммерц-Україна" оголосили банкрутом

П'ятниця, 18 березня 2016, 16:00

Нацбанк відніс ПАТ “Банк Петрокоммерц-Україна” до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Своєю постановою від 17 березня Національний банк оголосив банкрутом ПАТ "Петрокоммерц-Україна" – банк з непрозорою структурою власності.

Зазначимо, банк було віднесено до категорії проблемних у зв’язку з непрозорою структурою власності: у березні 2015 року акціонер банку – російський банк "Петрокоммерц" – продав акції банку 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше 10%. Протягом минулого року акціонери банку Іван Шехавцов та Олексій Крупій неодноразово повідомляли Нацбанк про намір юридично оформити акції банку на себе, однак лише в грудні подали відповідні документи. 

Проте в кінці лютого – на початку березня цього року вони раптово продали акції банку іншим 11 фізичним особам. Водночас у банку виникли проблеми з ліквідністю.

"Після віднесення ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" до категорії проблемних установлено факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством строк. На 16 березня обсяг невиконаних операцій перевищив 30% зобов'язань банку. У зв'язку з цим згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", – йдеться у повідомленні Нацбанку.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.