Новини

Політика

децентралізація на Львівщині

децентралізація на Львівщині

Об’єднані громади Львівщини отримають державні субвенції вже з наступного місяця

Понеділок, 21 березня 2016, 18:11

Державна субвенція для об’єднаних громад по Україні складає мільярд гривень.

Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

Держава у цьому році передбачила надання субвенції у розмірі 1 мільярд гривень на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Зазначені кошти будуть спрямовані з державного до місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад уже на наступний місяць. Субвенція розподілена між 159 об’єднаними громадами відповідно до їхньої площі й чисельності сільського населення.

«Об’єднані громади гарантовано отримають субвенцію і самі вирішать, на які інфраструктурні проекти витратять ці кошти. Вони можуть спрямувати їх на будівництво центрів надання адміністративних послуг, ремонт доріг, шкіл, закупівлю автобусів, пожежних автомобілів тощо», – розповіла заступниця директора департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Людмила Даменцова.

За її словами, кошти державної субвенції потрібно використати максимально ефективно. Для цього громади повинні мати план соціально-економічного розвитку з переліком проектів, на реалізацію яких вони планують витратити ці кошти.

Об’єднані громади повинні не лише щомісячно звітувати перед Мінрегіоном про хід використання коштів, їм рекомендують також оприлюднювати відповідну інформацію у відкритому доступі на своїх офіційних сайтах.

Нагадаємо, Новокалинівську і Тростянецьку громади визнали найбагатшими на Львівщині.

А у неділю, 27 березня, відбудуться вибори у Ходорівській об'єднаній громаді.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.