Новини

Інфраструктура

Львів

Львів

У Львові може з’явитися «розумне» вуличне освітлення

Вівторок, 22 березня 2016, 12:38

За приблизними підрахунками, на «розумне» вуличне освітлення потрібно понад 4 мільйони доларів.

Про це сьогодні повідомив директор ЛКП «Львівсвітло» Олександр Лазуткін, передає кореспондент Варіантів.

Минулоріч «Львівсвітло» розпочало встановлювати світлодіодні світильники на вулицях міста. Відтак за 2015 рік вдалося замінити ліхтарі на майже 15 вулицях Львова.

«Ми почали проводити такі роботи через подорожчання електроенергії, адже витрати на зовнішнє освітлення суттєво збільшились», – зауважив Олександр Лазуткін.

Враховуючи світовий досвід, у Львові хочуть розробити так зване «розумне» освітлення. Зменшення потужності світильників, встановлення датчиків руху та бездротової передачі між світильниками допоможуть зекономити на вуличному освітленні.

«Саме за допомогою наших ІТ-працівників ми плануємо розробити програми бездротового забезпечення освітлення міста, відтак це дасть нагоду ефективно керувати світлом, отримувати оперативну дані стосовно споживання електроенергії практично кожного світильника, а також інформацію про його стан», – додав Олександр Лазуткін.

На всі вищезгадані роботи грошей у місцевому бюджеті немає, відтак ще минулоріч «Львівсвітло» звернулося до фонду ООН по фінансову допомогу. Адже протягом 2016 року в місті планують встановити ще близько 20 світлодіодних світильників.

«Якщо нас фінансово підтримає програма ООН, у якій беруть участь Львів та Дніпропетровськ, то думаю, після розробки кошторисно-проектної документації, ми зможемо говорити про якусь конкретну заміну, а не тільки по нових будівництвах міста», – підкреслив Лазуткін.

Наразі ж усі реконструкції зовнішнього освітлення й всі капітальні ремонти у місті виконують на світлодіодних світильниках.

Сьогодні у Львові існує 29 тисяч світлоточок. А вартість одного світлодіодного світильника української збірки – близько 150 доларів, а європейської – від 200 євро.

Тож приблизно підрахувавши, виходить, що на встановлення «розумного» вуличного освітлення потрібно понад 4 мільйони доларів. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.