Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Юрій Луценко

Четвер, 12 травня 2016, 12:56

Верховна Рада змінила закон про прокуратуру для Луценка

Юрій Луценко

Верховна Рада України прийняла зміни, що дозволяють призначати генеральним прокурором кандидата без юридичної освіти і досвідом роботи.

Сьогодні на сесії Верховної Ради внесення змін до діяльності Генеральної прокуратури України підтримали 258 народних депутатів.

Зокрема, пропонується змінити вимоги до кандидата на посаду прокурора і генпрокурора.

Відтак, на посаду глави Генпрокуратури може претендувати кандидат, який має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років.

Також прокурором регіональної прокуратури може бути призначений українець, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років, а прокурором Генпрокуратури – кандидат, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Зазначимо, чинне законодавство передбачає, що кандидат на посаду генпрокурора повинен мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Як йдеться у пояснювальній записці до закону, він дозволить повноцінно провести реформу органів прокуратури, оскільки розширює можливості доступу на посади на конкурсній основі нових прокурорів, які мають відповідну професійну кваліфікацію та відповідають вимогам антикорупційного законодавства України.

Нагадаємо, закон був прийнятий для того, щоб керівник фракції Блок Петра Порошенка Юрій Луценко, який не має відповідної освіти та стажу роботи, зміг очолити Генпрокуратуру.

Ще 29 березня Верховна Рада України звільнила Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора України. 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.