Новини

Політика

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

Семерак перевірятиме сміттєзвалища

Середа, 1 червня 2016, 13:10

Міністерство екології та природних ресурсів ініціює перевірки сміттєзвалищ на території України у зв'язку з трагедією на Грибовицькому сміттєзвалищі та реформує Держекоінспекцію.

Про це повідомив міністер екології та природних ресурсів Остап Семерак на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, ситуація з сміттєзвалищем у Грибовичах – це наслідки відсутності адекватного поводження зі сміттям. Адже органи місцевого самоврядування та Мінекології не виробили спільних правил поводження з твердими побутовими відходами.

"Я звернуся до уряду з пропозицією дати доручення ряду відповідальних міністерств перевірити всі такі місця. Для розуміння, сьогодні ні органи місцевого самоврядування, ні Держекоінспекція не можуть назвати точної кількості сміттєзвалищ, які є на територіі країни. Потрібно сформувати перелік перевантажених сміттєзвалищ, тих, які потребують закриття через невідповідність нормам природоохоронного законодавства", – наголосив міністр.

Семерак також заявив, що органи місцевого самоврядування мають надати інформацію щодо затверджених ними схем санітарної очистки населених пунктів.

"Конкретно по львівському сміттєзвалищу Держекоінспекція мала кілька судових спорів з комунальним підприємством, яке за звалище відповідає. І поки тривали розгляди, роками звозилося сміття, в тому числі, і не зовсім побутові відходи. Це ще раз показує, що Держекоінспекція – неефективний орган, який не відповідає сучасним вимогам екобезпеки. Цю структуру ми реформуємо", – зазначив Остап Семерак.

Нагадаємо, вчора на позачерговій сесії Львівської міської ради депути виділили 14 млн грн на вирішення ситуації із Грибовицьким сміттєзвалищем.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.