Новини

Політика

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

На рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібно більше 200 мільйонів

Вівторок, 7 червня 2016, 12:49

Вартість рекультивації Грибовицького сміттєзвалища становитиме більше 213 млн гри та триватиме не менше 10 років.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів із сесії Львівської обласної ради.

За словами голови Сихівської районної адміністрації, заступника голови комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ірини Маруняк, згідно з проектом 2014 року, вартість рекультивації Грибовицького сміттєзвалища – 213 млн грн.

"Але сьогодні ця сума буде більшою, її варто ще перерахувати. Рекультивація – процес довготривалий, навіть до 10 років. За існування сміттєзвалища відходи складали хаотично, це викликало великі труднощі. Адже сьогодні ухил сміттєзвалища – 45 градусів, а за нормами має бути 18 градусів. Наразі фахівці з політехніки і Гірхімпром розробляють проект стабілізації сміттєзвалища", – наголосила Ірина Маруняк.

Також вона просить в облради виділити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

"Іншого виходу нема. Облрада має виділити ділянку, де тимчасово потрібно звозити сміття, а потім там побудувати завод", – зазначила Ірина Маруняк.

Що ж до інвесторів, які б взялися за будівництво сміттєпереробного заводу, то, за словами Маруняк, вони були, однак ніхто з них не хотів проводити рекультивацію території через її неприбутковість.

"Інвестори хотіли проводити свою діяльність, наприклад, добувати газ, а не вирішувати питання сміттєзвалища у комплексі. Тому їм було відмовлено", – додала Маруняк.

Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк готовий надати 30 мільйонів євро на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища і 10 – на сміттєпереробний завод.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.