Новини

Політика

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

Пошук землі під сміттєпереробний завод триватиме до шести місяців

Четвер, 16 червня 2016, 11:50

Для того, щоб отримати ділянку, спочатку необхідно розробити проект сміттєпереробного заводу.

Про це йшлося, як повідомив кореспондент Варіантів, сьогодні на громадському слуханні у Львівській обласній раді із обговорення проблеми Грибовицького сміттєзвалища.

Зокрема, як наголосив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, у облраді зараз працює робоча група, яка проводить пошук ділянки під сміттєпереробний завод.

"Ключове питання робочої групи із вирішення проблем Грибовицького сміттєзвалища – це знайти полігон для сміття, у Львова такого немає, тому шукаємо у області. Наразі є три земельні дялінки, які ми розглядаємо як місце для сміттєпереробного заводу", – заявив Володимир Гірняк.

Однак він відмовився озвучувати, де знаходяться ці ділянки, через те, що місцеві громади відразу ж почнуть протестувати проти цього.

"Спочатку необхідно отримати необхідні погодження від місцевої та районної влади, поспілкуватися із громадою та провести громадські слухання. А це може зайняти до шести місяців", – додав Гірняк.

Як роз'яснив голова комісії з питань екології Львівської облради Андрій Білоус, жодна громада в області не захоче перетворити частину своєї землі на сміттєзвалище без гарантій.

"Місцевій владі спочатку необхідно представити готовий проект сміттєпереробного заводу, а це стимул: інвестиції та робочі місця", – розповів Білоус.

Нагадаємо, робочу групу для напрацювання заходів із закриття Грибовицького сміттєзвалища очолила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

Основними її завданнями є пошуки полігонів для вивозу сміття зі Львова та пропорційне розміщення його на території області; обрання ділянки для створення нового полігону та будівництва сміттєпереробного заводу; аналіз заходів із поетапного закриття Грибовицького сміттєзвалища відповідно до проекту рекультивації, розробленого ТзОВ "Гірхімпром".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.