Новини

Політика

Петро Порошенко

Петро Порошенко

Порошенко додав зміни до закону про зниження акцизу на старі авто

Понеділок, 4 липня 2016, 18:00

Петро Порошенко підписав закон про зниження акцизу на старі авто, але лише за умови ввезення одного автомобіля на рік.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами прес-секретаря глави держави Святослава Цеголко, президент підписав закон про стимулювання ринку старих автомобілів, згідно з яким до 1 січня 2019 року значно знижено акцизний збір для ввезення таких авто фізичними або юридичними особами за умови ввезення одного автомобіля на рік.

"Президент підписав ЗУ про старі авто у присутності депутатів різних фракцій", – заявив Цеголко.

Він додав, що також було досягнуто домовленості, що 7 липня до цього зпкону будуть внесені зміни.

Зазначимо, законопроект нардепи ухвалили 31 травня. Він вступає в силу з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Згідно із законом передбачено зниження ставок акцизного податку лише на легкові автомобілі, випущені після 1 січня 2010 року, а також заборонено ввезення автомобілів з країни, визнаної агресором/окупантом.

Ставки на старі автомобілі з об'ємом циліндра двигуна внутрішнього згоряння до 1 тис. куб. см запропоновано встановити акциз у розмірі EUR0,102 за 1 куб. см (аналогічно новим авто), що в 10,7 рази менше чинної ставки акцизу для таких авто не старше п'яти років (EUR1,094).

Найбільше зниження ставки акцизного збору передбачено на автомобілі з об'ємом циліндра двигуна 1-1,5 л: їх пропонується відповідно знизити майже в 22 рази – до EUR0,063 за 1 куб. см об'єму двигуна.

Ставка акцизу для автомобілів з двигуном 1,5-2,2 л знижується в 6,2 рази –до EUR0,267, з двигуном 2,2-3 л – до EUR0,276 (у вісім разів), з двигуном понад 3 л – до EUR2,209 (в 1,5 рази).

Також передбачено зниження ставок акцизного збору на старі легкові автомобілі з дизельними і напівдизельні двигунами.

На думку експертів, цей закон не матиме значного впливу на ринок нових легкових авто, а зростання ринку вживаних автомобілів буде короткостроковим і незначним, враховуючи наявність обмежень на ввезення цих авто.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.