Іван Волапюк,  5 серпня 2016

Поділ на "своїх" та "чужих": як виконком затверджував містобудівні умови

Поділ на "своїх" та "чужих": як виконком затверджував містобудівні умови

Підлеглі Садового хімічать з будівельними дозволами у Львові.

Виконком Львівської міськради затвердив ПАТ "Львівське автотранспортне підприємство-14630" містобудівні умови і обмеження на будівництво житлового будинку на вул. Городницькій, 47, натомість ухвалення аналогічного питання для ТзОВ "Будівельна кераміка Львова" відклали.  

Про це повідомив кореспондент Варіантів. 

Іншими словами, ПАТ "ЛАП-14630" отримало дозвіл на зведення житлового комплексу за вказаною адресою. Кожну з секцій (з 2-ї по 9-ту черги будівництва) виконком затверджував окремим рішенням – питання порядку денного № 47-54.

У розпорядженні Варіантів опинилися документи управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради за підписом начальника управління Юліана Чаплінського.

Мова йде про затверджені управлінням містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво ПАТ "Львівське автотранспортне підприємство-14630" багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом зі знесенням існуючих будівель на вул. Городницькій, 47.

Як зазначено у документі, 1 квітня 2016 року забудовник укладає договір оренди земельної ділянки за вказаною адресою терміном на 10 років. І вже 25 квітня 2016 року, тобто трохи більше, ніж за три тижні, управління архітектури в особі Юліана Чаплінського видає забудовнику містобудівні умови та обмеження на першу чергу будівництва.

Будь-який експерт, хто хоча би поверхнево цікавиться такими темами, запевнить, що в настільки стислі строки такі документи у Львівській міській раді отримати неможливо. Хіба що, звісно, це питання курується з головного кабінету львівської Ратуші. 

Більше того, документацію на будівництво такого об’єкту управління архітектури видає навіть без розгляду на засіданні містобудівної ради. А це – обов’язкова процедура, адже мова йде про величезний житловий комплекс на 9 секцій, що розташоований досить близько до центральної частини міста, зокрема й тої, що перебуває у зоні охорони ЮНЕСКО.

Натомість, сьогодні ж виконком переніс розгляд питання про видачу містобудівних умов ТзОВ "Будівельна кераміка Львова", представником якої виступає Девелоперська компанія "Моя країна", які вже вп’яте подали необхідний пакет документів в управління архітектури ЛМР. Мова йде про аналогічне затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво за адресою вул. Стрийська, 108. 

Нагадаємо, мова йде про відому Девелоперську компанію "Моя країна", представники якої публічно звинуватили начальника управління архітектури, керівництво міста та особисто міського голову Львова Андрія Садового у подвійних стандартах та поділі інвесторів на "своїх" та "чужих".

Представник ТзОВ "Будівельна кераміка Львова" Тетяна Овчаренко на виконкомі заявила, що замовником будівництва лише в цю середу, тобто 3 серпня, були вперше отримані зауваження щодо проектної документації від управління архітектури, не дивлячись на те, що узгодження проекту триває вже півроку.

"Ми погодилась врахувати деякі з них і представимо відкорегований проект у найближчі дні. Ми також просимо включити це питання у порядок денний наступного засідання виконкому", – зазначила вона. 

Нагадаємо, громадські активісти та експерти вже багато років стверджують, що у місті Львові вести будівельний бізнес можуть лише ті компанії, які входять в орбіту інтересів міського голови Львова Андрія Садового та отримали неформальне "добро" особисто від мера на ведення робіт.

Інші забудовники та інвестори, які хочуть вести законний будівельний бізнес на території міста Львова, але не мають неформальної домовленості з керівництвом Ратуші, просто таки не можуть отримати необхідної документації, роками оббиваючи пороги кабінетів на площі Ринок, 1.

Сьогоднішнє голосування на засіданні виконавчого комітету містобудівних умов вкотре підтверджує цю непрозору практику ставлення до інвестора у місті Львові.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.