Дві третини учнів, що навчаються у сільських школах, здають ЗНО на початковому і середньому рівнях.
Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.
Як розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, підсумки цьогорічного ЗНО показали, що місто і село мають нерівний доступ до якісної освіти.
Зокрема, дві третини учнів, що навчаються у сільських школах, здають ЗНО з усіх предметів на початковому та середньому рівнях, набираючи від 1 до 6 балів за 12-бальною системою.
Ситуація зі школярами, що навчаються в місті, дуже відрізняється: більше половини дітей ЗНО на достатній та високий рівень, здобуваючи від 7 до 12 балів.
За даними УЦОЯО, 68,3 % випускників міських шкіл здають українську мову на достатній та високий рівень (від 7 до 12 балів), історію України – 44,9 %, математику – 56,4 %.
Натомість у сільській місцевості за тестування з історії України 77,5 % дітей отримали від 1 до 6 балів за 12-бальною шкалою, математику на початковий та середній рівні склали 72,3 % дітей, а українську мову – 62,7 %.
Відтак Міносвіти пропонує впроваджувати опорні школи, аби подолати очевидний розрив між якістю освіти в селі та місті.
"Одна з причин цього розриву – низька якість викладання у малокомплектних школах сільських територій. Зрозуміло, коли вчитель фізкультури викладає іноземну мову, а кабінетів фізики та хімії немає взагалі, то й результати ЗНО будуть низькими. В опорних школах навпаки створюється потрібне дітям освітнє середовище, в якому працюють хороші вчителі та є необхідне для навчання обладнання", – зауважила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Нагадаємо, на наступний рік абітурієнти можуть не здавати ЗНО з англійської мови.