Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

Яворівський нацпарк

Четвер, 8 вересня 2016, 12:10

Яворівський національний парк може залишитись без води

Яворівський нацпарк

У заповідних зонах Яворівського національного природного парку пересохла річка, а також сильно замулюються озера.

Про це повідомив кореспондент Варіантів із засідання постійної комісії з питань екології та природних ресурсів Львівської облради.

Як розповів директор Яворівського національного природного парку Михайло Біляк, на території заповідника сьогодні склалась катастрофічна ситуація з водою.

Зокрема, річка, що протікає через Верещицю, майже повністю висохла. У місцях, де її глибина сягала 1,5 метра, води залишилось лише на 40 см.

«Фактично, русла ріки вже нема, оскільки воно повністю заросло. Вода йде в заплаву, тож утворюється болото.  А ця річка живить ставок у заповідній зоні, площа якої 150 гектарів. Тут є рідкісні червонокнижні, раніше був водопій для диких звірів. Більше того, на цьому місці вода була постійно, навіть узимку вона ніколи не замерзала, а сьогодні ми маємо критичну ситуацію», – зазначив Михайло Біляк.

За його словами, незначний притік води зберігся, і якщо прочистити русло ріки, вода зможе безперешкодно поступати далі у ставки заповідника. На такі роботи потрібно приблизно 70 тисяч гривень.

Також Михайло Біляк зауважив, що акумуляційні ставки національного парку дуже замулені. І щоби їх почистити, потрібно ще близько 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, Михайло Біляк переміг у конкурсі на директора Яворівського національного природного парку у середині серпня. Дану посаду він займає з 1998 року.

А за підсумками 2015 року Мінекології визнало Яворівський національний парк найкращим в Україні.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram