Новини

Політика

громадські діячі Львівщини

громадські діячі Львівщини

Львівські активісти вимагають у Порошенка зупинити російську пропаганду

Середа, 14 вересня 2016, 15:25

Громадські діячі вимагають скасувати ліцензії для «Інтера», а також забезпечити механізм позбавлення депутатських мандатів Добродомова, Капліна та Берези.

Про це йдеться у зверненні Всеукраїнського форуму громадських організацій.

Сьогодні на прес-конференції львівські активісти розповіли, що звертатимуться до Петра Порошенка, Володимира Гройсмана та Андрія Парубія з вимогою зупинити російську інформаційну агресію проти України.

За словами громадських діячів, російську пропаганду активно розгорнув телеканал «Інтер» та відома кремлівська пропагандистка Марія Столярова, яка на ньому ж і працювала.

Більше того, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення сьогодні не перевіряє, чи дотримуються медії всіх умов, що прописані у виданих ліцензіях. Відтак громадськські організації Львівщини вимагають забрати ліцензію в «Інтера» та в інших проросійських ЗМІ.

«Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, як і інші владні структури, не виконує своїх головних обов’язків. Видаючи ліцензії, вона потім не слідкує за тим, чи дотримується телеканал прописаних у ній пунктів. А такий орган, я вважаю, повинен контролювати телевізійний продукт, який подають канали в ефір», – розповів професор, завідувач кафедри радіомовлення та телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка Василь Лизанчук.

Як зазначають активісти, сьогодні інформаційний простір на 90% засмічений антиукраїнською пропагандою, і влада не може ефективно з нею боротися.

«Ні Міністерство інформаційної політики, ні комітети при Верховній Раді чи інші владні структури не можуть протидіяти антиукраїнській пропаганді. Оскільки ми перебуваємо практично в стані війни, влада повинна приймати жорсткі міри й у цьому напрямку. Тож ми, громадські організації, намагаємося зробити все можливе, аби вплинути на цю інформаційну систему і відкрити людям очі на ту російську пропаганду, адже вона є страшнішою від атомної бомби», – зауважив голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Степан Трохимчук.

Активну участь, за словами громадських діячів, у поширенні російської інформаційної агресії взяли нардепи, яких підозрюють у прямому зв’язку з московською пропагандисткою Марією Столяровою. Це, зокрема, Дмитро Добродомов, Сергій Каплін та Борислав Береза.

«Під час Майдану Добродомов намагався розігнати нашу координаційну раду, до якої увійшли всі представники громадських організацій та партій. Ми забезпечували і львівський, і київський Майдани коштами, продуктами. Рада працювала злагоджено, за 100 днів львівського майдану не було ні побиттів, ні інших конфліктів, жодного судового процесу. Але на третьому місяці нашої роботи Дмитро Добродомов хотів нас розігнати», – підкреслив голова секретаріату Конгресу української інтелігенції Львівщини Володимир Парубій.

Відтак активісти вимагають, аби в закон «Про статус народного депутата» та інші законодавчі акти негайно внесли зміни, щоби позбавляти мандатів тих народних депутатів, які співпрацювали з російськими спецслужбами або діяли в інтересах російської пропаганди.

Під зверненням активістів підписались майже 20 громадських організацій.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.