Новини

Економіка

децентралізація

децентралізація

На Львівщині доопрацювали проект з децентралізації

П'ятниця, 16 вересня 2016, 17:35

Сьогодні на Львівщині створено 16 об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

У листопаді 2015 року уряд затвердив перспективний план формування територій громад у Львівській області, згідно з яким передбачається створити 85 громад: 41 міську, 21 селищну та 23 сільських.

Однак наразі Львівська ОДА доопрацювала проект перспективного плану та передала на розгляд Львівської обласної ради.

Як заявив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, Львівщина разом із Дніпропетровською областю розділяє третє місце по Україні за кількістю утворених об'єднаних громад.

Зокрема, 15 громад області мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року. 

"Зараз, коли вже минуло практично три квартали року, можна говорити, що в результаті фінансової децентралізації і отримання додаткових переваг від об’єднання, зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів ОТГ у 2 рази (на 26 млн грн) порівняно з 2015 роком (з 28 млн грн до 64 млн грн)", – наголосив Ростислав Замлинський.

Цьогоріч об’єднанні територіальні громади області з різних джерел фінансування реалізують 155 проектів на 75 млн грн. Більшість цих коштів спрямовано на модернізацію та енергозберігаючі технології галузі освіти, на дороги, водопостачання, каналізування, освітлення, тощо.

Також впродовж цього року було здійснено 30 ініціювань із об’єднання громад.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.