Ірина Марушкіна,  16 квітня 2012

Панькевич на службі у "брудного режиму"

ВО «Свобода» на Львівщині – влада чи опозиція? Задати це питання нас змусили події 12 квітня у Львові, пов'язані з робочим візитом президента Януковича.

Нагадаємо, у Львові президент Янукович взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття аеропорту Львів після реконструкції. Він також провів засідання ради НОК з питань підготовки Україною офіційної заявки на участь у конкурсі з визначення країни, що буде приймати Олімпіаду 2022, опісля якої відбулася його загадкова зустріч з львівською творчою інтелігенцію. Остання подія викликала неабиякий резонанс у львівської громадськості, адже проходила за закритими дверима. Громадськості до сьогодні не відомий ні повний список запрошених, ні про що конкретно на ній йшлося.

У цей же день опозиційні політичні сили, які гуртуються навколо Комітету опору диктатурі (КОД), провели у центрі Львові акцію протесту проти візиту Януковича під назвою "У Чистий четвер – без брудного режиму". Вочевидь, під «брудним режимом» мається на увазі режим саме Януковича. Вони прийняли звернення до президента Януковича, який, до слова, уособлює цей «брудний режим». У зверненні наголосили, що «репресії і терор не врятували жоден авторитарний режим, не допоможуть вони і кримінально-олігархічному режимові в Україні». Серед іншого опозиціонери повідомляють президентові (ніби то він і без них цього не знає), що репресії проти опозиції посилюються на Львівщині, бо опозиціонери дістали своєю боротьбою голову Львівської ОДА Михайла Костюка.

Активну роль у мітингу відігравала депутата Львівської облради, голова ЛОО ВО «Свобода» Ірина Сех. Саме вона закликала львівську інтелігенцію не брати участі в "добровільно-примусовій" зустрічі з Президентом. Після чого пікетувальники перемістилися до Палацу Потоцьких, а відомий львівський письменник і громадський діяч Ігор Калинець спробував попасти на цю зустріч без запрошення, і звісно, змушений був залишитися ні з чим.

Тим часом, поки опозиція влаштовувала обструкцію «брудній владі», інший не менш відомий львівський опозиціонер, діяч політичної партії ВО «Свобода», голова опозиційної до центральної влади Львівської облради Олег Панькевич без жодних перешкод і протестів цілий день перебував в світі президента Януковича, чому є підтвердження. Панкевич був і на урочистостях в аеропорту, і на раді НОК, і на зустрічі президента з інтелігенцією.

За фактом візиту президента до Львова, прес-служба «Свободи»-облради (львівські журналісти вже давно перестали розрізняти одну від іншої) повідомила, що голова Львівської облради передав Януковичу листа, в якому йдеться про те, що облрада просить сприяння президента у вирішенні проблем соціально-економічного розвитку Львівщини, які «потребують негайного вирішення на центральному рівні». Не будемо зупинятися на тому, що просити про будь-що людину, яку «Свобода»-облрада вважає «брудною владою» і з якою бореться політично, безпринципно апріорі. Але дивує не це.

Дивує те, що Олег Панькевич жодним словом не обмовився президенту про те, що його однопартійці разом з іншими опозиціонерами виступили проти приїзду глави держави до Львова. Дивує те, що він не передав президентові заяву акції "У Чистий четвер – без брудного режиму", а також не допоміг Ігореві Калинцю потрапити на зустріч з президентом. Нарешті дивує те, що він не передав президентові жодного політичного рішення Львівської облради, в яких йдеться про недовіру Костюку, про засудження політики уряду в культурній сфері, про поганого міністра Табачника та ін. А лише, якщо без понтів, попросив грошей.

Отож «Свободі», виявляється, можна одночасно бути опозицією і успішно колаборувати з ненависним антинародним режимом, хоч всім іншім вона постійно дорікає такими подвійними стандартами.

Саме тому виникає питання: кому вірити? Тій частині «Свободи», яка під керівництвом Ірини Сех пікетувала «брудну владу», чи тій «Свободі», яка в обличчі Олега Панькевича не тільки гостинно, разом з іншими високопосадовцями Львівщини зустрічала уособлення цієї «брудної влади» у Львові, але й просила в президента грошей?

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.