Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Львів

Вівторок, 1 листопада 2016, 13:00

Обслуговування внутрішньобудинкових електромереж включать до квартплати

Львів

Через законодавчі зміни з початку 2017 року львів'янам до квартплати включать суму за обслуговування внутрішньобудинкових електромереж.

Про це сьогодні повідомив начальник виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла.

Із початку 2017 року Львівобленерго змушене розірвати всі існуючі угоди з комунальниками на використання мереж всередині житлових будинків через законодавчі зміни.

Згідно з постановою Кабміну №515 ще від 2015 року, тепер плата за обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж повинна увійти до тарифу на квартплату.

Такі мережі всередині житлових будинків перебувають на балансі ЖЕКів, ЛКП, ОСББ, які є відповідальними за їхній стан. Станом на сьогодні витрати на обслуговування і ремонт електромереж всередині будинку входили до тарифу за спожиту електроенергію.

«Для зручності споживачів із 2011 року Львівобленерго укладало угоди з ЖЕКами та ЛКП на спільне використання внутрішньобудинкових мереж. Тобто ми компенсовували комунальним установам ті витрати, що пов’язані з внутрішньобудинковими електричними мережами», – розповів Юрій Кошла.

За його словами, по Львову із ЖЕКами було укладено 42 такі договори, в області – 60.

«Такі договори приносили користь, адже ЖЕКи мали кошти, до прикладу, на ремонт внутрішньобудинкових електромереж. А якщо ми перестанемо їм компенсовувати ці витрати, то не знаю, чи комунальники зможуть виконувати потрібні роботи із цими мережами. Але ми тут безсилі, адже Львівобленерго повинне дотримуватись чинного законодавства», – зазначив Юрій Кошла.

Відтак з початку 2017 року вже львів’яни платитимуть ЖЕКам та ОСББ за обслуговування і ремонт електромереж всередині їхніх будинків. Та чи збільшиться розмір квартплати для мешканців, наразі невідомо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.