Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

Середа, 2 листопада 2016, 13:48920

Розслідування по Грибовицькій трагедії триватиме ще не один місяць

Така тривалість зумовлена необхідністю проведення ряду експертиз.

Про це сьогодні на прес-конференції розповів прокурор Львівської області Юрій Квятківський.

Так, за фактом обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі відкрито кримінальне провадження трьома за статтями Кримінального кодексу України: 236 (Порушення правил екологічної безпеки), частина друга ст.367 (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). 

Юрій Квятківський доповів:

"Проведено комплексну судово-інженерно-еколого-геодезичну експертизу, її результат слідство отримало у жовтні. Нею підтверджено порушення вимог законодавства при експлуатації Грибовицкого полігону твердих побутових відходів. Перший етап розслідування щодо посадовців ЛКП "Збиранка" завершено і 28 жовтня повідомлено про підозру та надано їм доступ до матеріалів слідства.

Разом з тим, триває провадження щодо правомірності дій посадовців органів місцевого самоврядування та ДСНС у частині вимог дотримання законодавства під час гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.

31 жовтня оголошено підозру за ч. 2 ст. 367 ККУ директору Департаменту ЖКГ Гольцю."

Юрій Квятківський додав, що Юрія Гольця наразі не відсторонено від роботи.

"Вказана особа неналежно віднеслась до виконання своїх обов'язків, що призвело до надзвичайної події, яка сталась у травні. Ухвалою слідчої судді від 1 листопада до підозрюваного з врахуванням середньої тяжкості злочину застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання", – уточнив Юрій Квятківський.

Прокурор зазначив, що є три напрями розслідування: діяльність ЛКП  "Збиранка", діяльність органів місцевого самоврядування та діяльність керівництва ДСНС під час гасіння пожежі.

За словами Юрія Квятківського, наразі проводиться ряд експертиз, результати яких будуть оголошено згодом. Так, у червні була призначена судово-пожежно-технічна експертиза, яка підтвердить можливість підпалу сміттєзвалища або його самозагорання сміття.

Юрій Квятківський також наголосив, що зібрані матеріали є початком розслідування. Воно триватиме ще два місяці, однак можливе і продовження цього терміну. Зібрано 200 томів кримінального провадження.

Нагадаємо, внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, що почалась 29 травня, загинуло троє рятувальників та один еколог ЛКП "Збиранка". За цими фактами було відкрито кримінальне провадження, в рамках якого проведено близько 600 допитів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: