Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Чорна кам'яниця

Вівторок, 13 грудня 2016, 11:44

У Львові реставрують пам'ятку архітектури Чорну кам'яницю

Чорна кам'яниця

Роботи відбуваються на замовлення Львівського історичного музею в рамках проекту реставрації пам’ятки.

Про це повідомляє прес-служба НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

У листопаді археологи НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України розпочали дослідження Чорної кам’яниці – пам’ятки архітектури національного значення на площі Ринок у Львові. 

Aрхеологи з’ясовуватимуть стан збереження фундаментів будинку та досліджуватимуть його історію у різні часи. Цього року фахівці заклали археологічні розкриття у внутрішньому дворику будинку. Найбільш ранні матеріали, які вдалось виявити, – це фрагменти керамічного посуду, що датується кінцем ХІІІ - XIV століттям. У наступному році співробітники "Рятівної археологічної служби" дослідять значну частину внутрішнього дворику, що, ймовірно, дасть більше інформації як про саму будівлю, так і про давнє заселення цієї ділянки.

Зазначимо, Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію унікальної будівлі. Пам'ятку планують відновити за три роки.

За гроші гранту планують укріпити та зробити гідроізоляцію фундаментів, стін, відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, частину даху й інтер’єрів першого поверху, впорядкувати внутрішнє подвір’я, створити умови для експонування колекції архітектурних і скульптурних деталей з фондів Львівського історичного музею.

Нагадаємо, що у листопаді на ще одній пам'ятці архітектури (будинок Корнякта на площі Ринок, 6), яка також належить Львівському історичному музею, скульптури, встановлені на даху, убезпечили від можливого обвалу.

Довідка: будинок на пл. Ринок, 4 – унікальна пам’ятка архітектури, житловий будинок (охоронний №326/3), так звана “Чорна Кам’яниця”. Це один із найкращих зразків міщанського будівництва епохи Ренесансу. Вона входить до Ансамблю історичного центру Львова, який 1998 року включений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена 1588—1589 роках і впродовж XVII—XIX століть неодноразово перебудовувалася.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.