Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Президент

tsn.ua

Четвер, 9 серпня 2012, 18:56

Янукович підписав закон про адвокатуру та адвокатську діяльність

Сьогодні, 9 серпня, президент України Віктор Янукович підписав закон про адвокатуру та адвокатську діяльність.

Новий закон передбачає посилення адвокатського запиту – адміністративну відповідальність та фінансові санкції за ненадання даних на запит адвоката.

Закон встановлює, що адвокатська діяльність здійснюється на принципах верховенства права, законності, незалежності та конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів.

«Згідно із законом, адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права не менше ніж два роки, склала кваліфікаційний іспит і пройшла стажування, склала присягу адвоката й отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю», – зазначено у повідомленні.

Закон також забороняє бути адвокатом особам із непогашеною або незнятою судимістю, тим, яких суд визнав недієздатними чи з обмеженою дієздатністю, звільненим із посади судді, прокурора, слідчого, нотаріуса, з держслужби та служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги чи вчинення корупційних дій.

Закон набуде чинності після його публікації.

Загалом, в Україні нараховуються 33 тис. адвокатів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.