Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

акція протесту

акція протесту

Варта1

Середа, 29 березня 2017, 15:30

Правоохоронці шиють справу за фактом антипольської провокації на Жовківщині

Поліція та Служба безпеки затримали учасників та співорганізаторів провокативної акції протесту, що сьогодні відбулась у селі Гряда на трасі "Львів-Рава-Руська".

Про це сьогодні на брифінгу повідомили голова Національної поліції у Львівській області Валерій Середа і начальник Управління Служби безпеки у Львівській області Віктор Андрейчук.

Вони розповіли, що сьогодні на акцію протесту в село Гряда Жовківського району Львівщини прибуло від ста до ста п'ятдесяти осіб. Серед них не було поляків, а лише львів'яни (зокрема школярі) та жителі інших областей (Івано-Франківщина, Хмельниччина), які за оплату перекрили на пішохідному переході у селі Гряда трасу "Львів-Рава-Руська" і після 10-15 хвилин після перекриття дороги розгорнули провокативні банери, підпалили піротехніку, автомобільні шини.

Це стало підставою для їх затримання, встановлення осіб і допиту на місці. Кримінальне провадження відкрито за статтею 161 Кримінального кодексу України.

Валерій Середа зазначив: "Акція тривали приблизно тридцять хвилин. Організатори на місці мали інструкцію дій, була окрема група докуменування і техніного забезпечення квадрокоптером. Завданням було зробити гарну "картинку" для засобів масової інформації. Зокрема з метою психологічного впливу на росіян, поляків, білорусів. На плакатах переважно йшлося про те, що необхідно припинити геноцид поляків на Україні. Поляків я там не бачив серед учасників цього заходу. Там були і наші "клієнти", що схильні до вижвання наркотичних засобів, і школярі середніх шкіл Львова. Ми спільно з ЛОДА вживатимемо заходи щодо керівників цих навчальних закладів. 

Разом зі Службою безпеки ми знаємо і прослідковуємо замовників. Напевно є ставка на Західний регіон, аби тут "розхитати" ситуацію, створити ворожнечу."

Очільник поліції додав, що акція невипадково проведена сьогодні, адже вчора ввечері у Луцьку з гранатомета розстріляли консульство Польщі.

Також у акції брали участь члени патріотичних громадських організацій Львівщини, аби їх скомпрометувати.

Олег Синютка підкреслив, що багато людей на побутововму рівні віднеслись до попередньої акції несерйозно. 

"Для того щоби суспільство не сумнівалось в тому насікльки підступно і провокативно діє агресор на території Західної України, спецслужби дали можливість проявитися організаторам. І ви будете здивовані, тому що ті матеріали, які сьогодні потрапили у розпорядження правоохоронних органів по підготовці, проведенню, дискредитації, і що дуже важливо, по запланованому висвітленню цієї події, насправді говорять про те, що російська агентура активно працює в Західній Україні" – зазначив він.

Він також закликав громадян України не брати участь у проплачених акціях протесту. Водночас він підтвердив що на сьогоднішній акції не було жодного поляка.

Віктор Андрейук запевнив, що допити учасників та організаторів уже проводять, речові докази вилучені, їх документують, після чого оприлюднять з дозволу слідчого. Він підтвердив, що організатори і замовники сьогоднішньої акції причетні до спроби провести акцію 12 березня, коли спіймали організовану групу, яка мала влаштувати провокації на кордоні з Польщею. 

Тоді автобус із кількома десятками людей, які їхали на проплачену акцію на кордон із Польщею, аби продемонструвати нібито погане ставлення українців до поляків.

Зазначимо, що сьогодні дипустанови Польщі в Україні тимчасово припинили роботу, в тому числі Генеральне консульство у Львові.

Нагадаємо, що сьогодні у селі Гряда Жовківського району на трасі "Львів-Рава-Руська" протестувальники провели радикальну акцію протесту, перекрили дорогу на пішохідному переході, використовували піротехніку і палили шини.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.