Львівська міліція озброїлася до Євро-2012 розмовником іноземних мов

Львівська міліція озброїлася до Євро-2012 розмовником іноземних мов

Ірина Марушкіна,  18 квітня 2012

«Варіантам» вдалось побачити новий «Українсько-англійсько-німецький розмовник для працівників міліцій», випущений на Львівщині в рамках підготовки правоохоронних органів до Євро-2012.

Зазначимо, що до старту чемпіонату залишися 51 день, тобто менше двох місяців, а розмовник, що містить 96 сторінок та 31 розділ, тільки вийшов з друку. Саме під цим кутом зору він обіцяє стати бестселером в дні чемпіонату.

Тематичні розділи містять в собі по кілька десятків найбільш вживаних фраз. До прикладу, на цілу сторінку розписано як міліціонер може звернутись до туриста чи гукнути його в разі потреби. Також є розділ з числами та вулицями, шаблонами інформаційних запитань та відповідей: як пройти до музею, проїхати до вокзалу, чи поцікавитись що трапилось.

На перший погляд видається, що порозумітись з туристом зможе кожен правоохоронець, оскільки укладачі розмовника подбали про те, щоб прочитати речення чи слово достатньо знати українську мову, оскільки всі звороти транскрибовані.

Та не все так просто. Бо не відомо чи турист зможе зрозуміти правоохоронця, що прочитає українськими літерами іноземне звернення. Проте невдало прочитане «Іхь бін інспектор дес феркерсштрайфендінст...» може привести іноземця в легкий шок.

Стає зрозумілим, чому нещодавно під час брифінгу начальник львівської міліції Олександр Рудяк назвав новий розмовник «дещо смішним». Не маючи мінімального знання тої чи іншої мови важко прочитати іншомовні звороти й звертання навіть українськими літерами. Тому звучить така «розмовна мова» смішно та незрозуміло.

Розмовник рекомендовано до друку Вченою радою Наукового центру ГУМВС України у Львівській області. Надруковано у поліграфічному центрі Видавництва Львівської політехніки. Тираж не вказаний.

І на завершення - шедевр рекламної кампанії до Євро-2012 - промоцій ний ролик «Вчителька», з якого всі дізналися, як буде футбол англійською, проте мало хто помітив, що вчителька відповідає на це питання з помилкою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.