Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

прапор України

прапор України

Середа, 23 серпня 2017, 18:21

23 серпня: найпопулярніші запити у Google

Інформація про те, що українці найбільше шукали протягом цього дня.

Сьогодні, 23 серпня, українці найбільше шукали у пошуковику Google інформацію, що сьогодні в Україні відзначають День державного прапора. Це свято почали святкувати з 2004 року.

Перша історична згадка поєднання синього та жовтого кольорів датується 1256 роком – днем заснування Львова. Саме на гербі міста Лева поєднались ці символічні для країни кольори – жовтого лева на блакитному фоні.

Поєднання цих барв знаходимо і в добу козацтва, особливо у період XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою. У 1848 році з ініціативи Ради на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.

Цей запит набрали понад 2 тисячі українців.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.