Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

передача матеріальної допомоги

Прес-реліз,   Понеділок, 18 вересня 2017, 14:55

Пожежники Глинян отримали частину матеріальної допомоги від Канади

передача матеріальної допомоги

Загальна вартість матеріально-технічної допомоги становить близько 15 000 доларів.

У п'ятницю, 15 вересня, група пожежників (8 осіб) з Канади (м. Едмонтон, Альберта) передали для пожежників Глинян першу частину матеріально-технічної допомоги.

Міжнародна благодійна акція проходить під патронатом світової громадської організації «Ротарі інтернаціонал» і покликана матеріально і технічно підтримати українських рятувальників.

В Україні цей проект має назву «Пожежники з допомогою для України» і проходить у п’яти областях: Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській. Розвитком міста Глиняни частково опікується благодійна організація «Фонд розвитку Глинян», серед засновників якої є, окрім екс-мерів, ще юридична особа – РОТАРІ КЛУБ «ЛЬВІВ», який є частиною міжнародної організації Rotary International

Це вже третій проект, який за сприяння «Фонд розвитку Глинян» відбувається у цьому невеличкому містечку. Завдяки двом завершеним попереднім проектам у місті Глиняни за останніх 4 роки була відремонтована Глинянська районна лікарня та збережена споруда старої школи, яка після реконструкції перетворилася у сучасний багатоцільовий навчально-виробничий комплекс «МОЗАЇКА».

Нагадуємо, що ці проекти були профінансовані Європейським Союзом і їхня загальна вартість становила понад 700 тисяч євро. Канадські рятувальники не тільки передали матеріально-технічні засоби для Глинянських рятувальників а й виступили з ініціативою продовжити співпрацю з Глинянами на базі новоствореного комплексу «МОЗАЇКА».

Багатьом тонкощам виживання та допомоги у сучасному світі можуть навчити канадські спеціалісти Глинянських мешканців, школярів та своїх побратимів-рятувальників практично з цілого Західного регіону. Для цього у повній мірі можуть бути використані як Глинянська лікарня та «МОЗАЇКА», так і інші активи, на базі яких «Фондом розвитку Глинян» розробляються нові проекти.

Кевін Ройл зі своєю командою передали Глинянцям одяг, взуття, рукавиці, шоломи та інші професійні речі (приблизна загальна вартість 15 тисяч доларів). Ці речі були зібрані та переправлені до України за сприяння як Канадських професійних пожежних установ, так і за підтримки українців з Альберти.

Гуманітарна допомога надійшла через Державну службу з надзвичайних ситуацій у Львівській області дуже вчасно, оскільки у найближчу неділю українські рятувальники святкують своє професійне свято.

З приємністю констатуємо те, що голова Золочівської районної адміністрації, як завжди, знайшов можливість особисто бути присутнім на цій події та привітав рятувальників обох країн напередодні їхнього професійного свята.

Під час передачі спорядження були присутні Глинянські духівники двох релігійних конфесій – о. Миколай (УГКЦ) та о. Тарас (УАПЦ КП), головний лікар Глинянської районної лікарні Юрій Капітанець, директор Глинянської школи Мирон Пелих, учителі та екс-мери міста. Після теплої церемонії передачі  духівники Глинян ознайомили присутніх з Глинянською пам’яткою архітектури національного значення – дерев’яною церквою Успіння Пресвятої Богородиці.

Гості також детальніше ознайомилися з навчально-виробничим комплексом «МОЗАЇКА» та відвідали професійну виставку килимарства у новоствореному державному музеї.

Під час оглядин та інтенсивного спілкування в Глинянах зародилося дві нові ідеї, які в найближчому часі повинні викристалізуватися і, можливо, перерости у конкретні проектні рішення. Канадські гості підкреслили, що цьогорічні  відвідини Глинян – це лише перший крок на шляху тривалої співпраці, адже впродовж наступних двох років до України планується скерувати ще кілька контейнерів гуманітарної допомоги рятувально-протипожежного призначення.

І Глиняни завдяки діяльності «Фонду розвитку Глинян» є на пріоритетому рахунку. Тож побажаємо українським та канадським рятувальникам міцного здоров’я і многая та благая літа!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.