"Благословіть мене отче, я вам грошей дав"

"Благословіть мене отче, я вам грошей дав"

Варіанти,  4 вересня 2012

Напевне, саме так звертався до священиків кандидат в депутати Тарас Батенко перед тим, як змусити святих отців взяти участь у мітингах на його підтримку.

 

Адже лише минулого тижня предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) вкотре наголосив, що священикам УГКЦ заборонено проводити агітацію підчас виборчої кампанії.

– Жоден священик не має права вихваляти будь-кого, крім Бога! – сказав Архієпископ УГКЦ. – Коли Церква втручається в політику, вона завжди програє. Бо ніколи жодна політична партія, яка намагається церкву обдарувати, не залишить її вільною.

Але вже цього тижня священики Миколаєва та Золочева благословляли кандидата в депутати Верховної Ради Тараса Батенка. Мітинги, які пройшли в обох містах, відбувались за однаковим сценарієм. Присутні на них були декани не лише УГКЦ, але й УПЦ Київського патріархату та УАПЦ.

І як заявила пізніше прес-служба УГКЦ, в такий спосіб священики «виявили непослух до свого настоятеля та до Церкви».

– Тиждень тому було офіційне звернення Патріарха Святослава, в якому він наголосив, що Церква не агітує на виборах, – сказав брат Роман Соколенко, працівник прес-служби Львівської архієпархії УГКЦ, – Ми лише молимось і закликаємо людей прийти на вибори. Якщо священик агітує за якогось кандидата, то це виключно його особиста позиція, а не позиція Церкви. Якщо до нас буде звернення, то ми зберемо спеціальну комісію і будемо розбирати цей випадок. Церква відкидає будь-яку агітацію. Це однозначно!

Проте це не завадило святим отцям відверто виголошувати подяки кандидату в депутати і закликати голосувати саме за нього різноманітними рухами з репертуару зірок шоу-бізнесу. Цікаво, що самі священики розуміють, що Церква і передвиборча агітація – це речі несумісні.

Наприклад, декан УАПЦ у Золочеві сказав: «Церква сильно втрачає, коли агітує на виборах». Але це не завадило йому вийти на сцену так званого «віче», організованого Тарасом Батенком. На жаль, на питання чому ж він агітує, святий отець не відповів.

А от люди, які були на мітингу сприймають таке явище досить однозначно.

– Я вважаю, що він (Батенко) просто купив священиків, – переконаний пан Ігор, мешканець Золочева. Це ж не етично – Церква повинна бути поза політикою. Мені не подобається що тут присутні священики.

Схожа реакція була й в Миколаєві. Навіть більше, Митрополит Львівський Макарій (УАПЦ) розпочав свої осанни Батенку з чудотворної агітаційної обмовки характерної на території СНД. Митрополит Макарій (Мелетич) на хвильку назвав Тараса Івановича Петром Івановичем.

Вершиною його пастирського спічу стало нерозуміння того факту, як Об'єднана опозиція може висовувати в 123 мажоритарному окрузі якогось іншого кандидата, якщо у ньому власною персоною іде Тарас Іванович Батенко.

Мешканці Миколаєва також не зрозуміли такої агітаційної діяльності святих отців.

– Я не вірю, що 10 священнослужителів прийшли сюди просто так, – обурюється Андрій Гарт, з Миколаєва. – Церква не для цього. Те, що тут відбувається викликає багато питань.

Зрештою, питання викликає і сама організація мітингу. Адже люди, які складали основну кількість мітингувальників, як в Золочеві так і Миколаєві, були аж ніяк не місцеві мешканці.

Після мітингу всі вони організовано сіли в 10-12 автобусів, які були чітко позначені карткою з написом «Віче 1», «Віче 2», «Віче З»...

Цікаво, чому Тарас Батенко, який стверджує, що є опозиційним кандидатом і клянеться, що ніколи не буде співпрацювати з Партією регіонів, використовує методи влади – купує людей для своєї підтримки? І священиків? Адже сказано – «... і не введи нас у спокусу, і збав нас від лукавого...»

І як він з позицій справжнього опозиціонера пояснить нелюдські методи золочівської міліції на власному віче, де правоохоронці з особливою жорстокістю заломлювали руки представникам Об'єднаної опозиції, які вимагали від нього бути чесним зі громадою?

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.