Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

пенсійна реформа 2017

kievvlast.com.ua

Прес-реліз,   Вівторок, 7 листопада 2017, 14:31

"Наш край" вимагає від уряду підвищити пенсії всім без винятку

пенсійна реформа 2017

"Наш край" вимагає в уряду негайно доопрацювати пенсійну реформу та перерахувати пенсії до реального прожиткового мінімуму всім без винятку пенсіонерам. 

Про заявив голова Львівської міської організації "Наш край" Олег Баляш.
У підсумку "підвищення" пенсій від уряду більше половини пенсіонерів нічого не отримали або отримали вкрай мало.

"Минулого тижня Кабмін оприлюднив підсумки осучаснення пенсій. Інакше, як знущанням з українців, це назвати неможливо: з 12 млн пенсіонерів майже 5 млн отримали доплату меншу за 200 грн, а до 2 млн пенсіонерів не отримали взагалі жодного підвищення. Слід негайно доопрацювати пенсійну реформу та суттєво підвищити пенсії усім без винятку пенсіонерам", – вважає Баляш.

Також багато запитань залишилося щодо обіцяного автоматичного осучаснення пенсій протягом наступних років.

"Урядова "реформа" осучаснила пенсії у 2017 році. Далі цей процес, як обіцялося, мав би бути автоматичним. Але у законі про пенсійну реформу відсутні положення про автоматичну індексацію пенсій. Він лише містить згадку про рішення, яке ще має ухвалювати Кабмін. Українців вкотре ошукали", – зауважує політик.

Отож потрібно негайно доопрацювати пенсійне законодавство та суттєво підвищити пенсії всім без винятку пенсіонерам. 12 млн українських пенсіонерів мають жити, а не виживати, – підсумував Баляш.

За звітом Мінсоцполітики, у жовтні пенсії підвищено для 10,2 млн (з 11,9 млн пенсіонерів), але сплачено підвищену пенсію лише 6,9 млн – розмір доплати яким перевищував 140 грн. Ті, у кого підвищення менше, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.

4,79 млн осіб отримали доплату у розмірі до 200 грн , 2,07 млн – 200–500 грн, 1,202 млн – 500–1000 грн, та лише 2,083 млн. отримали доплату понад тисяча гривень.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.