Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Шевченківський гай

П'ятниця, 17 листопада 2017, 13:17

Садовий дозволив забудувати Шевченківський гай

Шевченківський гай

Сьогодні у Львівській міськраді затвердили стратегію розвитку Шевченківського гаю до 2027 року, яка передбачає зведення нових об'єктів на території музею.

Відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради, передає кореспондент Варіантів.

Сьогодні, 17 листопада, виконком міськради затвердив Стратегію розвитку Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького до 2027 року.

Вона передбачає також будівництво нових об'єктів на території Шевченіквського гаю, зокрема інформаційно-освітнього комплексу, ремісничого містечка та сучасного фондосховища.

"Думаю, нам треба однозначно планувати будівлю для збереження експонатів, для адміністрації тому, що ця будівля, яку зараз використовують для експонатів, адміністрації музею, повинна переходити до церкви, якщо таке бажання церкви буде. Ми будемо проводити відповідний конкурс в повній координації з адмінстрацією, з церквою, адже це (Шевченківський гай, – ред.) – справді унікальна територія, яка має дуже багато відвідувачів. Дуже багато людей ходить у храми, що є на території Шевченківського гаю, тому в гармонії і з максимальною співпрацею будемо все це втілювати", – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, у стратегії напрацьовано три основні напрямки розвитку музею на наступні 10 років: перший напрям  реставрація та збереження музею; другий напрям  музей як науковий простір; третій напрям  надання якісних послуг відвідувачам музею.

"Ми визначили три основні напрямки розвитку музею. Один із них  реставрація та збереження музею. До 2027 року плануємо відновити пам'ятки народної архітектури, віднайти нові об'єкти для розширення експозиції етнозон, спорудити давнє ремісниче містечко, покращити інфраструктуру: освітлення, нові експозиційні дороги, пожежна безпека, паркінг.

Другий напрям є критично важливим, адже це є стратегічна мета музею як наукового простору. Ми говоримо про музей як про науковий центр, як про центр культури для проведення культурних заходів на Великдень, до прикладу. Також ми говоримо про музей як про освітній центр, де зосереджуватимуться і університети, і школи, і різні активності.

Третій блок  якісні посгули відвідувачам музею. Ми говоримо про сучасний інформаційний центр, новий адміністративний корпус, фондосховища, реконструкцію співочого поля, а також про максимальну транспортну доступність",  розповів Андрій Москаленко.

Зазначимо, станом на сьогодні у фондосховищі Шевченківського гаю зберігається 21 000 експонатів.

Нагадаємо, про будівництво візит-центру у Шевченківському гаю стало відомо ще у 2016 році. Звести його мають до кінця 2018 року.

Додамо, у грудні 2016 року львівські депутати присвоїли Музею народної архітектури та побуту у Львові ім'я Климентія Шептицького.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.