Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Судді Верховного Суду

Понеділок, 11 грудня 2017, 14:47

Львівську правничу школу у Верховному Суді представляють 13 суддів

Судді Верховного Суду

Вони є випускниками двох львівських ВНЗ.

Сьогодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка новопризначені судді Верховного Суду обрані з числа науковців львівських ВНЗ розповіли про зміни у роботі ВСУ та реалізацію судової реформи. Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Як уточнили організатори брифінгу, двоє новопризначених суддів є випускниками Львівського торгово-економічного університету (Алла Макаровець і Олег Білоус), решта 11 – є випускниками Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема кандидат юридичних наук, Дмитро Гудима повідомив, що зараз на Касаційний цивільний суд Верховного суду України (де він працюватимеме суддею) є велике навантаження що виникло через незавершені справи:

"Зараз це 30000 справ. Обрані у Касаційний цивільний суд 28 суддів, з яких реально працюватимуть 22. І ви можете уявити яке навантаження може припадати на одного суддю, – це більше 1000 справ! При нормі 500 справ. Це дуже високий показник у порівнянні з європейськими судами касаційної інстанції. Наскільки добре ВСУ при такому навантаженні справиться з розглядом цих справ, багато в чому і залежить від того, наскільки добре громадськість буде розуміти у якій ситуації Верховний Суд опинився на початку своєї діяльності."

Він додав, що у Касаційному адміністративному суді ще більша кількість незавершених справ. У Касаційних кримінальному та господарському судах ситуація є дещо кращою.

За словами судді Касаційного кримінального суду Наталії Антонюк, Верховний Суд Мусить будувати нову філософію взаємодії з науковцями:

"Наукові школи маюуть величезний потенціал ідей, що варто використовувати у нових рішеннях Верховного Суду. Якщо є якісь дискусійні проблеми, науковці поможуть знайти Верховному Суду базові засади на яких потрібно будувати, обґрунтовувати рішення."

Також Дмитро Гудима зауважив, що останнiм питанням розглянутим на першому пленумі новопризначеного Верховного Суду, була стратегія діяльності ВСУ. Він пояснив, що для розроблення і реалізації стратегії засновано кілька робочих груп. Так, є група по роботі з оновленням структури судових рішень, група присвячена антикорупційній стратегії, група по робзробці стратегії комунікації. 

Нагадаємо, що новий склад Верховного Суду призначив Президент України 10 листопада.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.