Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Лісова варта

Четвер, 25 січня 2018, 16:51

На Львівщині WWF ознайомлюватиме населення з порядком вирубки лісу

Лісова варта

На Львівщині ознайомлюватимуть місцеві громади з порядком документального оформлення вирубок лісу.

Про це сьогодні на прес-конференції розповів координатор проекту, що проводиться під егідою Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) "Лісова варта",  Василь Гаврилюк:

"Львівська обласна рада 2 роки тому видала розпорядження, яким зробила процес трохи публічнішим, за допомогою оголошень про те де яка рубка відбуватиметься. Також нещодавно прийнятий закон про оцінку впилву на довкілля зобов'язує проводити громадські слухання стосовно суцільних рубок більше одного гектара. Але ми зараз у співпраці з обласним управлінням лісового і мисливського господарства, лісгоспами напрацьовуємо механізм інформування стосовно усіх рубок, що відбуваються за межами населених пунктів.

Мова йде про інформування місцевих громад, зацікавлених сторін (в тому числі туристів).  Ми плануємо, аби лісгоспи керувались у кінцевому прийнятті рішень інформацією від громад: де рубати, що рубати, в який спосіб. Аби вони знаходили консенсус із громадою того як почнеться рубка. 

Адже неодноразово виникає так, що коли вже триває рубка, лісоруби мають документи, але місцева громада є проти рубки. Цей процес повинен мати чіткий порядок.
Ми будемо обговорювати положення про інформування. Якщо напрацюємо цей механізм у Львівській області, можливо запровадимо його на національному рівні."

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.