Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Земельна ділянка

Середа, 31 січня 2018, 16:30

Держава почала передачу земель об'єднаним територіальним громадам

Земельна ділянка

Держгеокадастр більше не має права одноосібно приймати рішення по землях об’єднаних громад.

Про це сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, – повідомляє  прес-центр ініціативи "Децентралізація".

Сьогодні Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад до кінця 2018 року. 

"Я обіцяв, що земля об’єднаним громадам буде передана, і це буде виконано. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення по землям в межах об’єднаних громад. Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ. – Ред.). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету", - попередив голова Уряду.

Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тисяч гектарів землі.

За його словами, алгоритм передбачає чотири етапи:

1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру;
2. Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування;
3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі;
4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт і відкрито гарячу лінію для консультацій: 0-800-502-528.

"Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, вже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити", – припустив Максим Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.