Новини

Політика

Земельна ділянка

Земельна ділянка

Середа, 31 січня 2018, 16:30957

Держава почала передачу земель об'єднаним територіальним громадам

Держгеокадастр більше не має права одноосібно приймати рішення по землях об’єднаних громад.

Про це сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, – повідомляє  прес-центр ініціативи "Децентралізація".

Сьогодні Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад до кінця 2018 року. 

"Я обіцяв, що земля об’єднаним громадам буде передана, і це буде виконано. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення по землям в межах об’єднаних громад. Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ. – Ред.). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету", - попередив голова Уряду.

Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тисяч гектарів землі.

За його словами, алгоритм передбачає чотири етапи:

1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру;
2. Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування;
3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі;
4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт і відкрито гарячу лінію для консультацій: 0-800-502-528.

"Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, вже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити", – припустив Максим Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.