Новини

Політика

ВО "Батьківщина"

ВО "Батьківщина"

Іван Крулько: «Батьківщина» вимагає негайного створення Вищого антикорупційного суду

П'ятниця, 16 лютого 2018, 10:45, Прес-реліз

Треба негайно створювати Вищий антикорупційний суд, який виноситиме правосудні рішення щодо топ-корупціонерів

На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час «Великого ефіру» на телеканалі NewsOne, коментуючи резонансну справу мера Одеси Генадія Труханова.

За словами парламентаря, на сьогодні одна із головних проблем, чому не відбувається боротьба із топ-корупцією, полягає у тому, що сьогоднішні суди ручні і не здатні вирішувати такі справи.

«Сьогодні є понад 500 проваджень, які веде НАБУ, а до реальних рішень суддів дійшло менше 20. Це свідчить про те, що ефективної системи правосуддя в Україні немає і притягнення топ-корупціонерів до відповідальності не відбувається», – зауважив Іван Крулько.

Він також наголосив: позиція «Батьківщини» полягає у тому, що «треба негайно створювати Вищий антикорупційний суд, який міг би виносити правосудні рішення».

Народний депутат уточнив, що Вищий антикорупційний суд має слухати справи НАБУ і формуватися за процедурою, яка максимально забезпечуватиме незалежність суддів і відсутність політичного впливу на їх призначення.

«Україна зможе вирватись із зачарованого кола корупції і стане розвиватись лише у випадку, якщо корупціонери у владі, яких багато на вищих посадах, нестимуть заслужену відповідальність за свої злочини», – резюмував заступник голови партії «Батьківщина».

Крулько також звернув увагу на те, що крім економічних злочинів у справі Генадія Труханова правоохоронним органам варто ретельно перевірити факт, який неодноразово оприлюднювали ЗМІ щодо наявності у нього ще одного громадянства – російського.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.