Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівська облрада

Середа, 14 березня 2018, 11:55

У Львівській обласній раді виник скандал довкола конкурсу із обрання директорів 14 медзакладів

Львівська облрада

Медики-активісти обурюються, що у Львівській обласній раді упереджено вибрали представників громадськості до складу конкусної комісії, яка обиратиме очільників обласних медзакладів.

Сьогодні, 14 березня, під час засідання новоствореної конкурсної комісії, яка визначатиме директорів та гендиректорів 14 закладів охорони здоров’я Львівської обласної ради, виник скандал.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Серед 24 громадських організацій, члени яких хотіли увійти до складу конкурсної комісії, відібрали лише три: ГО "Українське лікарське товариство у Львові" (Олег Дуда), ГО "Варта 700" (Наталія Шелестак), Львівська обласна організація професійної спілки працівників охорони здоров’я України (Юрій Білий).

Через це активісти-медики висловили своє обурення та наголосили на упередженості влади під час вибору представників громадськості.

Як зазначила член "Волонтерської сотні Львова" при військовому госпіталі Світлана Сидоренко, документи кількох медиків, які подавали свої кандидатури, у Львівській обласній раді просто не прийняли.

"Наприклад, медик Наталя Назар – це людина, яка пройшла майдан, яка дійсно надавала допомогу пораненим, вона пройшла АТО, зокрема, рятувала військових у Донецькому аеропорті. І її відфутболили, сказали, що до комісії входять медики, і її документи просто не прийняли. Натомість пройшли люди, які до медицини нічого не мають: от що ж зробила медична профспілка? Виходить, що у нас надалі залишаються совкові закони. Я дуже розчарована в обласній адміністрації. Я не вірю, що конкурс буде справедливим", – заявила Світлана Сидоренко.

У свою чергу, заступник голови Львівської облради та голова новоствореної комісії Володимир Гірняк, а також перший заступник голови облради Андрій Білоус зауважили, що обрання представників громадськості відбувалося відповідно до чинного законодавства.

Адже згідно з ним, для участі в конкурсній комісії потрібно було відібрати 9 представників: по 3 представники трудового колективу від усіх 14 закладів, 3 представники влади і 3 представники від громадських організацій.

З боку влади у новостворену комісію увійшли: голова Володимир Гірняк, директорка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак, начальник управління майном спільної власті Львівської облради Микола Бандра.

Зазначимо, конкурсна комісія обиратиме очільників таких 14 закладів охорони здоров'я Львівщини:

-         генерального директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна лікарня";

-          генерального директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня";

-          генерального директора комунальної установи Львівської обласної ради "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр";

-          генерального директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр";

-          генерального директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний діагностичний центр";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний перинатальний центр";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр громадського здоров’я";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна лікарня відновного лікування";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний протитуберкульозний диспансер";

-          директора комунального закладу Львівської обласної ради "Самбірський міжрайонний протитуберкульозний диспансер".

Прийом документів від кандидатів на заміщення цих вакантних посад триватиме до 28 березня. А 29 березня у Львівській облраді відбудеться наступне засідання новоствореної комісії.

Остаточне рішення щодо затвердження директорів та гендиректорів комунальних медичних закладів прийматимуть депутати на сесії Львівської обласної ради.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.