Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

субсидії на теплопостачання

Понеділок, 7 травня 2018, 14:12

Через зміни у законодавстві 20% українців втратять право на субсидії

субсидії на теплопостачання

Натомість ще 40% отримувачів субсидій мають звернутися для оформлення нових заяв.

Сьогодні у Львівській міськраді відбувся брифінг щодо роз'ясненя змін у призначенні житлових субсидій, які вніс Кабінет Міністрів України. Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Постанова набула чинності з 1 травня 2018 року. Нова процедура оформлення передбачає призначення субсидій лише після подання нових заяв та декларацій.

«Ми ще не отримали нових зразка заяви та декларації, а люди вже звертаються за субсидіями», – розповів начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

За його словами, Міністерство соціальної політики України прогнозує, що 20% отримувачів субсидій втратять право на цю соціальну допомогу, а 40% звернуться для оформлення нових заяв.

До відома, на сьогодні у Львові зареєстровано більше 135 тис. субсидіантів, що становить більше половини домогосподарств міста (248 тис.).

Ігор Кобрин зазначив, що усіх отримувачів субсидій можна поділити на 3 критерії: особи, які повинні повторно подати заяву на отримання субсидії, особи, які втратять на це право та особи, які отримають нарахування автоматично.

Обов'язково подати заяву та оформити декларацію повинні: внутрішньо переміщенні особи, особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою, особи, які є орендарями житлових приміщень та особи, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем проживання.

Крім цього, за слова Ігоря Кобрина, особи, які отримують субсидії повинні сплачувати особові рахунки, незважаючи на наявність переплати. В іншому випадку надання субсидій буде припинено. Споживачі можуть повернути собі кошти, які становлять переплату за послуги, як відшкодування за невикористане тепло- і електропостачання.

Не отримають допомогу особи, які мають заборгованість більшу ніж 340 гривень, що дорівнює 20 неоподаткованих мінімумів від доходів.

Відтепер, житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 квадратних метрів для квартири і 200 квадратних метрів для будинку. Також, якщо у власності сім'ї є транспортний засіб, якому не менше п'яти років (крім мопеда). Не можуть претендувати на субсидію сім'ї, в яких проживають непрацюючі працездатні особи без доходів, або доходи є меншими прожиткового мінімуму.

Також з 1 травня змінилися норми для отримувачів індивідуального опалення – 4,5 кубометрів газу на 1 квадратний метр площі, а електроопалення – 30 кіловат на годину на квадратний метр площі в опалювальний період.

Нагадаємо, у березні уряд затвердив положення про єдиний державний реєстр одержувачів субсидій.

Загалом  Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який передбачатиме три етапи.

Автор – Шептинська Анастасія

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.