Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

народна медицина

народна медицина

narodna-pravda.ua

Четвер, 30 серпня 2018, 13:18

В Україні хочуть скасувати дозвіл на заняття народною медициною

Цілительство більше не визнається медичною допомогою, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися.

Про це повідомили в департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.

На засіданні Уряду ухвалили постанову про законопроект МОЗ України "Про внесення змін до деяких законів України". Цей законопроект виключає з Основ законодавства України про охорону здоров'я статтю 74.1, що регламентувала право на зайняття народною медициною (цілительством) і зобов’язувала МОЗ України видавати відповідні дозвільні документи. Зміни набудуть чинності після ухвалення законопроекту Верховною Радою.

Народні засоби не будуть трактуватись як  методи профілактики, діагностики чи лікування, а цілительство не визнаватиметься  медичною допомогою, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися.

МОЗ України не регламентуватиме роботу цілителів, що практикують народну чи альтернативну медицину, оскільки не може гарантувати професіоналізм людей без спеціальної медичної освіти. Лікувати може лише лікар з відповідною освітою методами доказової медицини.

Законопроект також передбачає заборону реклами народної медицини. Водночас, не йдеться про заборону народної медицини як такої. Люди, які практикують такі методи, зможуть продовжити свою діяльність, але народні методики будуть офіційно відділені від медицини, і пацієнти повинні усвідомлювати, що, звертаючись за допомогою до народних цілителів, вони не можуть отримати якісну медичну допомогу.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.