Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Володимир Омелян

Володимир Омелян

Четвер, 13 вересня 2018, 11:19

НАБУ підозрою зіпсувало ранок міністру Омеляну

Міністру інфраструктури України повідомлено про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні.

Про це повідомив прес-центр Національного антикорупційного бюро.

Cьогоднi детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України повідомили міністру інфраструктури України про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу України.
 
За даними слідства, Омелян, який з 2000 року по теперішній час працює на державній службі, у період з  1 січня 2000 року по 26 квітня цього року отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати склали лише в період із 2008 року по 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.
 
Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи. 
Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів США та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.
 
Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 мільйони гривень, у 2016 – понад 8 мільйонів.
 
У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою. Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.
 
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з травня 2017 року.
 
Сам Володимир Омелян на своїй Facebook-сторінці анонсував у міністерстві брифінг на 17:30 год і припустив політичний характер дій НАБУ:
"Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком. Впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів."

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.