Новини

Соціум

проспект Свободи

проспект Свободи

Середа, 10 жовтня 2018, 14:11403

Ремонт на проспекті Свободи закінчать у грудні

Вартість усіх робіт становить 8,5 млн грн.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

У грудні на проспекті Свободи завершать ремонтні роботи від пам'ятника Тарасові Шевченку до статуї Матері Божої.

Наразі ремонтники закінчили реконструкцію Марійської площі. Відповідно до плану, пішохідну частину вже виклали гранітною плиткою, а також почали облаштовувати освітлення навколо статуї Матері Божої.

Для незрячих людей на площі використали тактильну плитку, яка допомагає зрозуміти напрям руху та відстань до автомобільної дороги. У грудні ремонтники планують встановити біля пам'ятника спеціальну табличку зі шрифтом Брайля, щоб люди з вадами зору могли дізнатись інформацію про статую. 

До того ж, на ділянці між пам'ятниками Шевченкові та діві Марії  встановлять тротуарні світильники, 6 нових лавок, засіють газон та замінять бетонне тротуарне покриття вздовж алеї на гранітне. 

"Це робота на наступні десятиліття. Граніт є найякіснішим і надійним матеріалом. Раніше ми мали досвід пісковика у Львові, але, на жаль, якісного є дуже мало. А граніт показує себе добре, якщо його вкладають за правильною технологією. Компанія, яка виконує цей ремонт
(ТзОВ "Трансбудторг", – ред.) має зобов'язання моніторити стан площі наступні роки. У випадку форсмажорів вони будуть все переробляти", – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий. 

Також, на основі акту обстеження на площі зрізали три дерева, які за словами начальниці відділу урбаністики ЛКП "Інститут просторового розвитку" Олександри Сладкової, були у поганому стані і в майбутньому можуть пошкодити плитку. Замість старих дерев вздовж алеї висадять нові.

"Ми вирішили замінити старі дерева на тюльпанові, які вже можуть рости в наших умовах. Також ми висадимо цікаві сорти бузків. Загалом посадимо 12 тюльпанових дерев та 10 бузків", – додала Олександра Сладкова. 

Нагадаємо, на реконструкцію алеї на проспекті Свободи з міського бюджету виділили 8,5 млн грн. 

Додамо, у березні благодійний фонд азербайджанської нафтової компанії повідомив, що готовий реконструювати площу перед Львівською оперою та облаштувати "сухий" фонтан на проспекті Свободи власним коштом. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->