Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Нова пошта

Нова пошта

Четвер, 1 листопада 2018, 17:40

«Нова пошта» вважає законопроект «про 22 євро» таким, що порушує права клієнтів

Логістичний оператор компанія «Нова пошта» вважає ініціативу Мінфіну та ДФС щодо введення ПДВ на міжнародні посилки, які ввозяться в Україну, якщо їх вартість перевищує 22 євро, такою, що порушує права клієнтів.

Про це йдеться у розгорнутому коментарі, який Варіанти отримали від прес-служби компанії.

«Ми проти даної ініціативи, оскільки вона, в першу чергу, обмежує свободу клієнтів обирати кращий товар за кращою ціною. І служить для збагачення окремих компаній. Ми за чесну конкуренцію та надання кращих послуг», – наголосили у повідомлені.  

В компанії підтвердили, що володіють інформацією про урядову ініціативу.

«Мінфін та ДФС знову запропонували законопроект, який відомий як «про 22 євро». Цей законопроект передбачає обкладання ПДВ міжнародних посилок, які ввозять в Україну, якщо їх вартість перевищує 22 євро. Коли наразі українці можуть отримувати посилки без сплати мита вартістю до 150 євро», – йдеться у повідомлені.  

Просувають законопроект компанії, що по ціні чи якості програють конкурентам за кордоном, і зацікавлені, щоб змусити українців цим законопроектом припинити купувати онлайн в зарубіжних магазинах, –вважають експерти компанії.

За розрахунками фахівців «Нової пошти», введення ПДВ на закордонні посилки де-факто призведе до зростання їхньої вартості до 30%.

«В першу чергу, цей законопроект обмежує права споживачів. Українці, що надають перевагу шопінгу в закордонних інтернет-магазинах, де деякі товари якісніші та дешевші, будуть змушені платити щонайменше на 20-30% більше через податки. Відповідно, для оператора експрес-доставки дана ініціатива означитиме суттєве зменшення кількості міжнародних доставок», – зазначають у «Новій пошті».

Нагадаємо, пропозиція щодо запровадження додаткових податків на міжнародні посилки, вартість яких становить 22 Євро була озвучена 25 жовтня у Києві, під час засідання закритої робочої групи по опрацюванню змін до Митного та Податкового кодексів України. 

Олександр Москаленко, директор департаменту митної політики Міністерства фінансів, пообіцяв прокоментувати ситуацію, але лише у випадку, якщо питання будуть надіслані офіційно на прес-службу Міністерства. Журналісти вже це зробили і чекають на відповідь.

З 1 січня 2019 року в дію повинні вступити зміни, передбачені законом №2245, який був ухвалений у грудні 2017 року. Відповідно до них, кожний українець зможе отримати лише три посилки в місяць без сплати податків, якщо їх вартість не перевищує 150 Євро.

До 31 грудня 2018 чинною є норма, відповідно до якої кожний громадянин має право отримати з-за кордону без сплати мита посилку вартістю до 150 Євро кожна.

Зазначимо, Міністерство фінансів України, Державна фіскальна служба пропонують ввести ПДВ на міжнародні посилки, які ввозяться в Україну, якщо їх вартість перевищує 22 Євро.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.