Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

радіоактивні відходи на Львівщині

радіоактивні відходи на Львівщині

wikimedia.org

Середа, 21 листопада 2018, 14:02

Радіоактивні відходи з Львівщини вивезуть до Чорнобильської зони

ЄС виділяє 1,4 млн євро на реабілітацію сховищ радіоактивних відходів в Україні. 

Про це повідомляє РБК-Україна

В Україні стартував проект Євросоюзу з реабілітації сховищ радіоактивних відходів. 

Відповідно до нього ЄС перевірить радіоактивні майданчики поблизу Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси та перевезе відходи з "найбільш проблемних звалищь" до зони відчудження в Чернобилі.  

Проект ЄС з реабілітації сховищ в Україні триватиме три роки. Союз виділяє на нього 1,4 млн євро. За словами першого заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олега Насвіта, старі радянські сховища розташовані поблизу густонаселених територій, що не відповідає стандартам безпеки. Саме тому відходи переміщатимуть до Чорнобильської зони відчуження для безпечного захоронення.

На Львівщині пункт захоронення радіоактивних відходів (3,8 га) розташовується за 16 км від Львова, у селі Буда Яворівського району (до найближчої станції "Брюховичі" – 9 км), який належить Державній корпорації "Українське державне об'єднання "Радон". Туди з 1989 року привозять медичні та промислові радіоактивні відходи з усієї Західної України. Пункт захоронення має воєнізовану охорону.

До складу ДСП "Львівський ДМСК" (Державне спеціалізоване підприємство "Львівський державний міжобласний спецкомбінат") входять два основні структурні підрозділи, що ввели в експлуатацію в 1961 році: пункт захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) та станція дезактивації (СД). Санітарно захисну зону ПЗРВ радіусом 1 км і зону спостереження радіусом 5 км встановили Рішенням засідання виконкому Львівської обласної Ради від 13.03.1989 р № 7, листом Головного державного санітарного лікаря Львівської області від 24.02.1989 р. у відповідності п.21 СПОРО-85. До зони обслуговування ЛДМСК (Львів, вул. Таджицька 4) входить сім областей України: Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Волинська, Рівненська.

Додамо, у 2015 році Петро Порошенко підписав закон про підтримку НАТО у перезахороненні радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм СРСР в Україні.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: