Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

храм Стрітення Господнього

храм Стрітення Господнього

П'ятниця, 30 листопада 2018, 13:40

Домініканців не впускають до храму Стрітення Господнього

Римо-католики не мають змоги проводити богослужіння у храмі Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30, у якому почергово проходять богослужіння східного і західного обрядів.

Про це повідомляє спільнота Домініканці у Львові на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Хочемо повідомити, що від сьогодні не маємо доступу до храму Стрітення Господнього, тому не можемо вести богослужінь. Про цю подію ми поінформували єпископів. Повідомимо негайно про зміну ситуації" – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, храм Стрітення Господнього (колишній костел Матері Божої Громничої і монастир кармеліток босих) знаходиться на вул. Винниченка, 30 і, станом на сьогодні, у ньому здійснюють почергове служіння представники греко-католицької та римо-католицької громад Львова, які відповідно проводять богослужіння східного і західного обрядів.

Це вже не вперше, коли домініканці не мають доступу до храму. Ще у серпні цього року вони повідомили про відмову у доступі до храму. У повідомленні вказано, що "отцям домініканцям відмовили у доступі до храму Стріттення Господнього і позбавили можливості відправити святкову месу Переображення Господнього. Незважаючи на численні прохання, "власники" твердять, шо "змінились правила".

Варіантам не вдалося поговорити із настоятелем храму, однак, за даними джерела, сьогодні о 16:00 год домініканці планують провести у храмі богослужіння.

Додамо, будівля храму заклали у 30-х роках XVII ст. як другий монастир для сестер кармеліток босих. За проектом архітектора Я. Гіслені будівництво храму тривало з 1642 до 1692 рр. В лютому 1998 року, на день Стрітення Господнього, у храмі вперше відбулася Служба Божа східного обряду, відтоді храм став парафіяльною святинею Греко-Католицької Церкви.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.