Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

паркування у Львові

паркування у Львові

Четвер, 6 грудня 2018, 12:32

Невеликі житлові квартали в Україні позбавлять від перенаповнення автівками

Віднині паркуватися в таких районах заборонено.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

з 1 вересня цього року, заборонено організовувати постійні або тимчасові відкриті автостоянки всередині невеликих житлових кварталів до 3 га. Це сприятиме підвищенню безпеки та комфорту жителів, які там мешкають.

"Хаотично запарковані автомобілями квартали – це реальність багатьох українських міст. Окрім того, що це дуже псує їх зовнішній вигляд та загороджує місця для прогулянок та відпочинку жителів, це також несе великі ризики небезпеки. Адже у випадку надзвичайної ситуації повз запарковані авто не зможе проїхати спеціальна техніка: пожежна чи "швидка допомога". Тому в нових нормах проектувати в таких кварталах парко-місця заборонено" – заявив заступник міністра регіонального розвиткуУкраїни Лев Парцхаладзе.

За його словами, мова йде саме про малогабаритні квартали із периметральною забудовою, коли житлові та громадські будівлі розміщуються суцільно вздовж вулиць і проїздів.

Так, згідно з ДБН, постійні та тимчасові парко-місця у таких кварталах повинні розташовуватися з боку вулиць чи проїздів або у підземних чи багатоповерхових автостоянках. В’їзд всередину кварталу дозволяється лише автомобілям швидкої допомоги, пожежній та іншій спецтехніці.

Також у нових ДБН удосконалено вимоги до безпечного проектування внутрішньодворових територій, а саме до проїзду спеціальної техніки у двір. Так, у нових житлових будинках від 9 поверхів та громадських будинках від 5 поверхів необхідно проектувати проїзди з усіх сторін, а для будинків меншої поверховості їх можна передбачати з однієї поздовжньої сторони.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.